banner
خدمات لاغری

سوالات ابدومینوپلاستی : متداول ترین سوالات + پاسخ

افرادی که قصد دارند عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند قطعا با سوالات زیادی روبرو خواهند شد که می تواند به آن ها در مورد انجام دادن یا ندادن ابدومینوپلاستی کمک کند. در نتیجه قصد داریم در این مقاله سوالات ابدومینوپلاستی که در بین افراد بسیار رایج است و زیاد پرسیده می شود را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانیم در این مسیر شما را راهنمایی کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

سوالات پرتکرار و متداول ابدومینوپلاستی

 • آیا عمل ابدومینوپلاستی یک عمل بزرگ و سنگین محسوب می شود؟

کشیدن شکم یک عمل جراحی بزرگ است که برای بهبود نیاز به هفته ها زمان نیاز دارد. این تکنیک شامل یک برش است که از لگن تا لگن اجرا می شود. بیماران باید انتظار داشته باشند که بهبودی آنها دو تا سه هفته طول بکشد. در ابتدا خسته ، متورم و زخم خواهید شد. درنتیجه بله شما می توانید ابدومینوپلاستی را به عنوان یک عمل جراحی بزرگ بشناسید.

 • هزینه جراحی ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

عوامل زیادی تعیین هزینه و قیمت ابدومینوپلاستی دخیل است. این عمل در تهران و برای سال ۱۴۰۰ چیزی حدود ۱۸ تا ۲۵ میلیون تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت. هزینه دستمزد پزشک، هزینه بیهوشی و امکانات اتاق عمل و میزان چربی جمع شده زیر پوست می تواند در تعیین قیمت ابدومینوپلاستی بسیار تاثیرگذار باشد.

 • چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام عمل ابدومینولاستی هستند؟

 • افرادی که از نظر وزنی به یک ثبات رسیده باشند و بدنی سالم داشته باشند.
 • افرادی که از سیگار و مواد دخانی استفاده نکنند.
 • افرادی که از ظاهر شکم خود احساس نارضایت می کنند. مثلا خانم هایی که بعد از بارداری دارای شکم شل و آویزان هستند.
 • افرادی که انتظار واقع بینانه و به جا دارند. چون ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم برای شما معجزه نمی کند.

بخیه بعد از ابدومینوپلاستی

 • تفاوت بین جراحی زیبایی شکم و جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

در ابدومینوپلاستی کامل، یک برش بزرگ در بین ناف و ناحیه رویش مو شرمگاهی ایجاد می شود و چربی های شکمی تخلیه می شود. ناف جابه جا می شود و دوره نقاهت بیشتری خواهد داشت. در مورد عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی جزئی، فرد دارای چربی کمتری زیر پوست است و برش ایجاد شده روی شکم کوچک است. ناف جابه جا نمی شود و ذوره ریکاوری و نقاهت کوتاه تری خواهد داشت.

 • بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی فرد، چه میزان سایز کم خواهد کرد؟

بیشتر افراد به خصوص خانم ها، بعد از جراحی و طی کردن دوره نقاهت ۲ تا ۳ سایز کاهش سایز را تجربه خواهند کرد. اما اگر پوست شما قبل از جراحی شل شده باشد، بعد از جراحی می توانید بیشتر از ۴ سایز را شاهد باشید.

 • چرا بعد از جراحی هنوز شکم من بزرگ است؟

تورم در ناحیه شکمی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی کاملا طبیعی است و نگران نباشید. این تورم ناشی از تخلیه چربی و جابه جایی سیستم لنفاوی است. بعد از طی شدن چند ماه این تورم از بین خواهد رفت.

 • آیا انجام عمل ابدومینوپلاستی ارزش دارد؟

شما با نتایج شگفت انگیز این روش لاغری کمی بعد از دوره نقاهت روبرو خواهید شد. از آنجایی که ماندگاری این روش لاغری بسیار طولانی و بلند مدت است، خیلی از افراد اقدام به انجام آن می کنند.

 • آیا بعد از کشیدن شکم، وزن کم می کنیم؟

میزان وزنی که افراد بعد از عمل ابدومینوپلاستی از دست می دهند بسیار متغیر است. این میزان به مقدار چربی خارج شده و میزان پوست برداشته شده دارد. در برخی از افراد این کاه شوزن تا ۱۰ کیلوگرم هم گزارش شده است.

 • چگونه شکم خود را بعد از ابدومینوپلاستی صاف و تخت نگه داریم؟

شما باید بعد از عمل جراحی شکم تا ۶ هفته از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید. بعد از گذراندن دوره نقاهت انجام فعالیت های ورزشی سبک و داشتن رژیم غذایی می تواند به داشتن شکمی صاف کمک کند.

ابدومینوپلاستی جزئی

 • در ابدومینوپلاستی چه میزانی از پوست برداشته می شود؟

در این نوع جراحی حدود ۵ کیلو از وزن پوست خود را از دست خواهید داد. برای این نوع جراحی هیچ محدودتی وجود ندارد فقط مهم این است که برای بستن شکم بافت کافی در اختیار داشته باشید.

 • آیا این عمل جراحی باعث کوچک شدن و کاهش وزن دور کمر خواهد شد؟

این امکان وجود دارد که با کاهش چربی و برداشت پوست اضافه ناحیه شکم، دور کمرتان کوچک شود. می توانید همزمان چربی پهلو هم انجام شود که این به کاهش سایز شما سرعت بیشتری می بخشد.

 • برای عمل ابدومینوپلاستی چه سنی مناسب است؟

تحقیقات نشان میدهد خانم هایی که در اواخر دهه ۳۰ سالگی یا اوایل ۴۰ سالکی هستند به این روش جراحی گرایش نشان می دهند. هر سنی می تواند مناسب باشد اگر شما سلامت جسمانی خوبی داشته باشید و قصد بارداری مجدد ندارید.

 • درد بعد از عمل شکم چقدر زیاد است؟

اگر قصد انجام عمل جراحی شکم را دارید این نکته را در نظر بگیرید که خودتان را برای دو ماه دوره نقاهت آماده کنید. در این مدت درد شدید تا متوسطی در ناحیه شکم احساس خواهید کرد. اما بعد از گذشت چند ماه از عمل، این درد کاهش می یابد.

 • جراحی ابدومینوپلاستی چقدر طول میکشد؟

خود جراحی بین ۲ تا ۳ ساعت زمان می برد اما برای آمادگی های قبل از جراحی و به هوش آمدن بعد از جراحی حدود یک ساعت دیگر هم زمان میبرد. برای روزی که میخواهید این عمل را انجام دهید، حدود ۵ تا ۶ ساعت در نظر بگیرید.

 • من به جراحی ابدومینوپلاستی کامل نیاز دارم یا جزئی؟

جراحی شکمی یا بدومینوپلاستی جزئی برای کسانی مناسب است که وزن طبیعی دارند؛ فقط در ناحیه شکمی خود احساس چربی اضافه می کنند. توده چربی در زیر ناف احساس می شود. در مورد ابدومینوپلاستی کامل، اگر شما وزن زیادی را از دست داده اید و به همین دلیل شکم تان افتاده و شل شده است و پوست اضافی زیاد دارد نیاز به ابدومینوپلاستی کامل دارند.

 • چه BMIیی برای انجام ابدومینوپلاستی نیاز است؟

این جراحی برای افرادی که دارای BMI بین ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ هستند، پیشنهاد می شود.

اگر سوالات بیشتری دارید می توانید در بخش کامنت ها آن را با ما در میان بگذارید و یا با مطالعه مقالات دیگیری در ویکی درمان آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

۳/۵ - (۳ امتیاز)

۶ دیدگاه

  1. اینکه چه فصلی برای انجام عمل لیپوماتیک مناسب هست بستگی به منطقه و ناحیه بدن داره که میخواهید عمل را انجام دهید. تو تابستان عفونت های زخمی ناشی از سرما کمتره ولی از طرفی احتمال عرق سوز شدن بدن در این فصل به دلیل پوشیدن گن بعد از جراحی بالاست. اگر بتوانید از عرق سوز شد بدن جلوگیری کنید، فصل تابستان بهتری فصل برای انجام اینگونه عمل هاست.

 1. با سلام . یکی از اقوام چند ماه قبل عمل ابدومینوپلاست انجام داد و شکم خیلی بزرگ ایشان کوچک شد و همزمان با پشت و پهلوها را هم لیپوماتیک کرد …. الان بعد از گذشت چندین ماه به طور عمومی لاغر شده و از حالت چاقی خارج شده از ایشان می پرسیم چه رژیمی میگیری که اینقدر لاغر شدی؟ ایشان جوابشان این است که بعد از عمل ابدومینوپلاست و لیپوماتیک ، خود به خود همه جای بدنم درگیر لاغری شده است میخواستم صحت این حرف را از شما بپرسم و این که افرادی که چربی ها را خارج می کنند واقعا تا آخر عمر دیگر چاق نمیشوند؟

  1. با سلام.
   چنین حرفی به صورت علمی نمی تواند صحت داشته باشد. ضمنا هرگاه فرد رژیم غذایی را رها کند قطعا مجددا چاق خواهد شد و چاقی جدید بسیار شکل بدی به بدن می دهد چون تجمع چربی در قسمتهای غیر عادی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا