خدمات زیبایی

راهنمای انتخاب دکتر عمل بینی+ ۶ ویژگی دکتر جراحی بینی

دکتر عمل بینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

عمل بینی از اولین عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود که با گذر زمان افراد زیادی علاقه مند به انجام آن شده اند. در این عمل، دکتر عمل بینی، شکل بینی را به منظور تغییر ظاهر بینی و یا بهبود تنفس، جراحی کرده و بیمار را به نتیجه مطلوب خود می‌رساند.

قسمت بالایی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است و جراحی بینی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد. اگر قصد انجام این عمل را دارید قبل از هرگونه اقدامی در ابتدا باید با یک دکتر عمل بینی متخصص و حاذق در این زمینه مشورت کنید.

هنگام برنامه ریزی برای عمل زیبایی بینی، دکتر جراحی بینی ویژگی های صورت شما، پوست روی بینی و آنچه که می خواهید تغییر دهید را در نظر گرفته و سپس اگر کاندیدای جراحی هستید، جراح شما یک طرح مناسب برای شما ایجاد خواهد کرد.

هزینه عمل بینی نیز با توجه به دستمزد دکتر عمل بینی و نوع کلینیک و مدل بینی شما متغیر است، اما این رقم عموما از ۱۰ میلیون تومان شروع می‌شود.

عمل بینی چیست؟

راینوپلاستی که گاهی اوقات از آن به عنوان “عمل بینی” یا “تغییر شکل بینی” توسط بیماران یاد می شود، هارمونی صورت و تناسب بینی شما را افزایش داده و همچنین می تواند تنفس ناقص ناشی از نقص ساختاری بینی را اصلاح کند.

جراحی بینی که برای بهبود راه هوایی مسدود شده انجام می شود، نیازمند ارزیابی دقیق ساختار بینی توسط دکتر عمل بینی است زیرا با جریان هوا و تنفس شما ارتباط مستقیم دارد. اصلاح انحراف تیغه بینی نیز یکی از شایع ترین علل اختلال تنفسی، با تنظیم ساختار بینی برای ایجاد تراز بهتر انجام می شود.

همانطور که میدانید کشور ایران یکی از رکورد‌داران اصلی انجام عمل بینی در جهان شناخته شده و سالانه افراد زیادی تمایل به انجام این عمل بر روی بینی خود دارند.

اگر جراحی زیبایی بینی شما برای بهبود ظاهر شما به جای سلامتی شما انجام می شود، باید صبر کنید تا استخوان بینی شما به طور کامل رشد کند. برای دختران این سن چیزی حدود ۱۵ سال می‌باشد اما پسرها ممکن است تا زمانی که کمی بزرگتر شوند هنوز استخوان بینی آن‍ها در حال رشد باشد.

با این حال، اگر به دلیل اختلال تنفسی تحت عمل جراحی قرار می گیرید، جراحی بینی را می توانید در سنین پایین تر انجام دهید.

لازم به ذکر است اگر تصمیم قطعی خود را در خصوص انجام این جراحی گرفته اید، توصیه می‌شود در انتخاب دکتر جراحی بینی خود حساسیت لازم را به خرج بدهید، چرا که انتخاب دکترعمل بینی در نتیجه ی حاصل شده بسیار موثر است.

اهداف عمل بینی چیست؟

عموما اکثر افراد برای ترمیم بینی خود پس از جراحت، برای اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص مادرزادی یا به دلیل ناراضی بودن از ظاهر بینی خود، جراحی زیبایی بینی انجام می دهند.

تغییرات احتمالی که دکتر عمل بینی شما می تواند از طریق جراحی بینی در بینی شما ایجاد کند عبارتند از:

 • تغییر در اندازه و فرم بینی
 • تغییر در زاویه و مدل بینی
 • صاف کردن پل، انحراف و هرگونه نقص در ظاهر بینی
 • تغییر شکل نوک و بالای بینی
 • باریک شدن سوراخ های بینی
 • رفع پولیپ‌های بینی و برطرف کردن مشکلات تنفسی

لازم به ذکر است انجام جراحی در بینی و هدف مورد نظر بیمار نیز عموما به سلیقه شخصی افراد و مشکلات احتمالی او نیز برمی‌گردد.

دکتر عمل بینی

نکات مهم در انتخاب دکتر عمل بینی

اگر قصد انجام عمل بینی را دارید، یکی از مهم‌ ترین گام‌ها در حاصل شدن نتیجه‌ ی موردنظر شما از جراحی، انتخاب دکتر جراحی بینی مناسب است، چرا که اگر در این انتخاب سهل انگاری کنید ممکن است عوارض جبران ناپذیری را تجربه کنید.

نکات زیر می‌تواند شما را در انتخاب دکتر عمل بینی مناسب راهنمایی کند.

 1. تحقیق در مورد صلاحیت ها و تجربیات پزشک مورد‌نظر
 2. تعداد عمل‌های جراحی انجام شده توسط او
 3. تعداد عمل‌های جراحی که بعد از عمل دچار عوارض شده اند
 4. آیا پیگیری‌های لازم پس از درمان انجام می‌شود؟
 5. میزان رضایت بیماران پزشک معالج چقدر است
 6. بررسی سلیقه شخصی بیمار

انواع روش های جراحی بینی

هر عمل بینی منحصر به فرد یک شخص خاص است، چرا که هر بیمار به دنبال جراحی بینی با نیازها و انتظارات متفاوتی مراجعه می کند. در حالی که جراح مراحل اولیه یکسانی را دنبال می کند، باید هر درمان و روش را به طور خاص برای بیمار مورد نظر برنامه ریزی کند. با سفارشی کردن درمان، جراحان قادر به ارائه بهترین مراقبت ممکن به صورت فردی هستند. بسته به نیازهای خاص شما، دو نوع اصلی جراحی بینی وجود دارد که ممکن است دکتر عمل بینی به شما پیشنهاد دهد.

عمل بینی بسته

این نوع جراحی یکی از محبوب ترین نوع عمل بینی است زیرا تمام برش ها در داخل بینی پنهان می شوند. هنگامی که از این روش بهبود یافتید، هیچ جای زخم قابل مشاهده ای نخواهید داشت. بافت نرم بینی کمی به سمت بالا بلند می شود و استخوان و غضروف را در دسترس پزشک قرار می دهد تا بتواند تغییرات لازم را در ساختار بینی شما انجام دهد.

این نوع جراحی بینی نسبت به انواع دیگر تهاجمی کمتری دارد، بنابراین انتخاب این گزینه مزایای متعددی دارد. معمولاً با این روش تحریک بافت بینی کمتر و احتمال عوارض یا تورم بعد از عمل کاهش می یابد. بخشی از دلیل کاهش سوزش در این روش این است که پزشک هیچ برش جراحی روی بخشی از بینی به نام کلوملا ایجاد نمی کند. به دلیل ماهیت کمتر تهاجمی این جراحی، زمان کمتری در داخل اتاق عمل سپری می‌شود و همچنین بهبودی سریع‌تر پس از عمل برای بیمار وجود دارد.

این روش برای بیمارانی که نیاز به تغییرات ساختاری کوچک در بینی خود دارند مفید است. از آنجایی که این نسخه از روش نسبت به سایر اشکال راینوپلاستی کمتر تهاجمی است، پزشک نیز قادر به ایجاد تغییرات ساختاری عظیم نیست. اگر به جراحی بینی شدیدتر نیاز دارید، به نوع دیگری از جراحی نیاز خواهید داشت.

عمل بینی باز

این نسخه از درمان، روشی فشرده تر است و از نظر تاریخی برای بیمارانی که نیاز به کار گسترده تری روی بینی خود دارند مفید بوده است. اگر بیش از یک تغییر جزئی در ساختار بینی خود نیاز دارید، به احتمال زیاد جراح این نوع جراحی بینی را پیشنهاد خواهد کرد. جراح با ایجاد برش‌های کوچک در ناحیه بین سوراخ‌های بینی و زیر بینی، در ناحیه‌ای به نام کلوملا شروع می‌کند. این کار به جراح اجازه می دهد تا پوست قسمت بزرگی از بینی شما را حرکت دهد.

سپس پوست بالا کشیده می شود تا به داخل حفره بینی دسترسی پیدا کند تا جراح بتواند قسمت های ساختاری بینی را تغییر دهد. پس از تغییر شکل نواحی لازم، پزشک کلوملا را بخیه می‌زند و بینی را با چسب می‌بندد تا ثبات را تقویت کند. پس از نوار چسب، پزشک یک آتل را روی بینی تمام شده قرار می دهد که به طور خاص برای بیمار تراشیده شده است. این آتل برای محافظت از بافت های ترمیم کننده بینی برای هفته آینده عمل می کند.

این نوع جراحی اغلب برای بیمارانی انتخاب می شود که نیاز به پیوند گسترده دارند و همچنین برای بیمارانی که دارای انواع مشکلات بینی هستند، مانند دریچه‌های فرورفته ناشی از برداشتن قوز قبلی یا ناهنجاری‌های ساختاری ناشی از ژنتیک نیز پیشنهاد می‌شود. همچنین اغلب برای بیمارانی که ناهنجاری های ژنتیکی ندارند، اما پس از ضربه شدید به بینی، ناهنجاری های اکتسابی بینی دارند، پیشنهاد می شود.

دکتر جراحی بینی

مطالعه بیشتر: بهترین جراح بینی در تهران

سخن پایانی

در این مقاله از ویکی درمان، با اطلاعاتی در خصوص عمل بینی و نکاتی در خصوص انتخاب دکتر جراحی بینی همراه شما بودیم. اگر تصمیم به انجام جراحی بینی دارید، امید است با انتخاب درست در این زمینه بتوانید کمترین ریسک را متحمل شده و بهترین نتیجه را نیز دریافت کنید.

دوره نقاهت عمل بینی عموما چقدر طول می کشد؟

بسته به نوع جراحی انجام شده عموما یک تا دوماه زمان میبرد.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

بستگی به نوع جراحی و مهارت پزشک مورد نظر دارد. اما معمولا خیر

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.