banner
مادر و کودک

تست بارداری خانگی

تست بارداری خانگی می‌تواند قبل از انجام هرگونه آزمایش و انجام تست‌های مدرن، انجام شود. روش‌هایی بسیار جالب که از زمان‌های دور به جا مانده و در گذشته با این روش‌های طبیعی متوجه بارداری یا عدم آن می‌شدند.

حال در این مقاله برخی از روش‌های کارآمد برای تست بارداری خانگی را معرفی می‌کنیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها متوجه شوید که آیا باردار هستید یا نه. به خاطر داشته باشید که هیچ کدام از این روش‌ها به اندازه آزمایش خون در تشخیص بارداری دقیق و درست عمل نمی‌کنند.

تست بارداری خانگی چگونه انجام می‌ شود؟

برای شروع تست بارداری خانگی شما باید در ابتدای صبح، اولین ادرار خود را جمع آوری کنید. چراکه ادرار شما در این زمان، نسبت به دیگر مواقع غلیظ‌تر می‌باشد و این ادرار می‌تواند بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد. البته لازم است که شما مقدار زیادی آب بنوشید تا مثانه‌تان پر شود. در واقع مثانه باید آنقدر پر باشد که بتوانید فشار وارد شده را احساس کنید.

در ادامه به برخی از تست‌های بارداری خانگی اشاره می‌کنیم که خودتان می‌توانید در خانه انجام دهید. همه ترکیباتی که احتیاج دارید در آشپزخانه‌تان پیدا می‌شوند. ترکیباتی که برای انجام تست بارداری خانگی نیاز دارید نه گران هستند و نه به صرف زمان برای تهیه احتیاج دارند. شما می‌توانید هر موقع که احتیاج داشتید، آن‌ها را تهیه و استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: غربالگری اول بارداری

 •  تست بارداری خانگی با سرکه

  در این روش کافیست شما سرکه را با ادرارتان در یک ظرف مخلوط کنید؛ سپس آن را خوب هم بزنید تا حباب‌های ایجاد شده را مشاهده کنید. البته نگران نشوید؛ زیرا این حباب‌ها برای شما بی‌ضرر هستند و فقط یک واکنش شیمیایی اتفاق افتاده است. حال اگر در این مرحله، رنگ مخلوط تغییر کند نتیجه آزمایش شما مثبت است.

 تست-بارداری-خانگی-چگونه-انجام-می‌-شود؟

 • تست بارداری خانگی با خمیر دندان

  شما در این روش باید خمیر دندان سفید را با ادرارتان در یک ظرف پلاستیکی مخلوط کنید و اجازه دهید خمیر دندان در آن حل شود. سپس منتظر واکنش شیمیایی این ترکیب بمانید. حال اگر رنگ خمیر دندان سفید به رنگ آبی تغییر کند، تبریک! شما مادر شده‌اید؛ زیرا تست بارداری شما مثبت است.
  البته به نظر می‌رسد که مشکل این روش، مشخص نبودن میزان ادرار و زمان تغییر رنگ خمیر دندان می‌باشد.

 • تست بارداری خانگی با برگ قاصدک

  تحقیقات ثابت کرده که این تست بارداری خانگی بسیار دقیق است. بنابراین اگر شما در حیاط خانه خود گیاه قاصدک دارید، می‌توانید این آزمایش را انجام دهید. تمام آنچه که نیاز دارید برگ‌های قاصدک، یک ورق پلاستیکی و نمونه ادرار صبحگاهی است.
  کافیست چند برگ قاصدک را روی یک ورق پلاستیکی قرار دهید و مطمئن شوید که مستقیما زیر نور خورشید قرار نداشته باشند. سپس نمونه ادرارتان را روی برگ‌ها بریزید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. حال اگر برگ‌ها به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز تغییر کردند یا تشکیل حباب دادند، شما باردار هستید!

 • تست بارداری خانگی با قند

  در این روش لازم است تا قند را در ظرفی بگذارید و ادرارتان را روی آن اضافه کنید. حال اگر قند شروع به ساختن توده کند (تجزیه نشود) تست بارداری شما مثبت است.

 • تست بارداری خانگی با جوش شیرین

  تنها چیزی که در این روش نیاز دارید؛ جوش شیرین، نمونه ادرار و یک فنجان تمیز است. کافیست شما یک فنجان تمیز بردارید و جوش شیرین را در آن بریزید؛ سپس نمونه ادرارتان را به آن اضافه کنید. حال اگر ببینید که جوش شیرین با ادرار شما واکنش می‌دهد و حباب و گاز از آن بیرون می‌آید، نشانه این است که شما باردار هستید.

تست-بارداری-خانگی-با-نمک

 •  تست بارداری با گندم و جو

  برای انجام این روش به دانه‌های جو و گندم، نمونه ادرار و یک کاسه تمیز نیاز دارید. شما باید یک کاسه تمیز بردارید، نمونه ادرارتان را در آن بریزید و مقداری گندم و دانه جو نیز به آن اضافه کنید و سپس منتظر بمانید تا جوانه بزنند. اگر بذرها طی چند روز جوانه زدند، تست شما مثبت است.

 •  تست بارداری خانگی با وایتکس

  این تست بسیار ساده است، اما باید با احتیاط انجام شود. لازم است که شما ادرارتان را در یک ظرف با وایتکس مخلوط کنید و چند دقیقه صبر کنید. حال اگر ترکیب وایتکس و ادرار شما شروع به ایجاد فوم کرد، تبریک! شما مادر شده‌اید.

 • تست بارداری خانگی با کلم قرمز

  این آزمایش بسیار ساده و راحت انجام می‌شود و به عقیده قدیمی‌ترها؛ نتیجه این آزمایش علاوه بر بارداری، جنس نوزاد را نیز مشخص می‌کند.

  برای انجام این روش شما کافیست؛ یک ظرف بر روی اجاق گاز قرار داده و کلم قرمز را در آن بریزید. سپس آب را به آن اضافه کنید تا کلم کاملا در آن فرو رود. اجازه دهید تا آب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد و بعد آن را در دمای اتاق خنک کنید. پس از اینکه آب کلم خنک شد، آن را در ظرف دیگری بریزید.
  حال نمونه ادرارتان را به آب کلم اضافه کنید و منتظر واکنش بمانید. مهم نیست چه نوع تغییری رخ دهد، تغییر رنگ و یا تغییر در مواد به معنای بارداری است. اما اگر رنگ ترکیب به صورتی قرمز تبدیل شود، پس احتمال داشتن یک پسر بچه وجود دارد و اگر رنگ آن ارغوانی باقی بماند، شما به احتمال زیاد صاحب یک دختر بچه شده‌اید.

 • تست بارداری خانگی با آب گوجه فرنگی و سرکه

جواب-تست-بارداری-خانگی

 • برای انجام این روش شما باید آب گوجه فرنگی را بگیرید و در ظرفی بریزید. حالا ¼ فنجان سرکه را به آب گوجه فرنگی اضافه کنید و آن‌ها را با هم مخلوط کنید. در این مرحله، ادرارتان را به ترکیب اضافه کنید و اجازه دهید واکنش شیمیایی رخ دهد تا مشاهده کنید که ترکیب چه رنگی میشود. حال اگر رنگ ترکیب به رنگ سبز تبدیل شود، پس شما باردار هستید.
 • تست بارداری خانگی با ذخیره ادرار

  در این روش شما باید مقداری از ادرار صبحگاهی‌تان را ذخیره و در یک ظرف شیشه‌ای بریزید و حدود ۲۴ ساعت منتظر بمانید تا نتیجه مشخص شود. حال اگر پس از گذشت یک روز، یک لایه نازک روی سطح ادراری که در ظرف است تشکیل شده باشد، تبریک! شما باردار هستید.

بخاطر داشته باشید که ممکن است نتوانید با استفاده از روش‌های ذکر شده؛ نتایج دقیق و درستی کسب کنید. چراکه شما باید در چنین مواقعی حتما آزمایش خون بارداری دهید که نه تنها باردار بودن یا نبودن شما را تشخیص می‌دهد، بلکه مدت زمان بارداری شما را هم مشخص می‌کند. امیدواریم این مطلب از ویکی درمان نیز مورد پسندتان بوده باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه بارداری، به صفحه مادر و کودک مراجعه کنید.

سوالات متداول

تست بارداری چقدر دقیق است؟

دقت تست بارداری که در آزمایشگاه انجام میشود ۱۰۰٪ است

آیا با وجود پریود شدن، امکان بارداری وجود ندارد؟

بله، ممکن است خونریزی دوران بارداری با پریود اشتباه گرفته شود.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید