تزریق ژل صورت چیست و چگونه انجام می شود؟

فیلرهای پوستی برای درمان‌های زیبایی صورت استفاده می‌شوند و به پوست تزریق می‌شوند. ما بیشتر آن‌ها را به‌عنوان تزریق ژل صورت می‌شناسیم. آن‌ها برای کاهش مؤثر ظاهر چین‌وچروک‌های ناخواسته، ایجاد شادابی، ایجاد حجم و احیای پوست طراحی‌شده‌اند. پرکننده‌های پوستی بر پایه اسید هیالورونیک هستند که ماده‌ای است که به‌طور طبیعی در بدن شما وجود دارد.

هیالورونیک اسید یک مولکول قندی است که به‌ طور طبیعی تقریباً در تمام موجودات زنده وجود دارد، آب را بسته و می‌تواند به‌ عنوان روان کننده و ضربه‌گیر در قسمت‌های متحرک بدن مانند مفاصل، عمل کند. همچنین، برای انتقال مواد مغذی و تنظیم تعادل آب در پوست مهم است.

در این مقاله از ویکی درمان سعی بر این داریم تا اطلاعات مفیدی در رابطه با تزریق ژل صورت به شما شرح دهیم. پس تا پایان همراه ما باشید.

تزریق ژل صورت

فیلرهای پوستی که در تزریق ژل صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند، اسید هیالورونیک پوست را تأمین می‌کنند. پرکننده‌های پوستی یا ژل‌های تزریق‌شده باعث احیا و حجم دادن به پوست می‌شوند و فوراً ظاهر خطوط و چین‌وچروک‌ها را کاهش می‌دهند و ظاهری نرم‌تر طبیعی به پوست می‌دهند. فیلرهای پوستی یک ژل تزریقی نرم هستند که از اسید هیالورونیک تثبیت‌ شده و غیر حیوانی تشکیل‌ شده است. این ژل، سازگار با بافت است و بسیار شبیه اسید هیالورونیک می‌باشد که به‌طور طبیعی در بدن وجود دارد. ماندگاری بالایی دارد، اما دائمی نیست.

تزریق ژل صورت روشی آسان برای کاهش ظاهر چین‌وچروک، صاف کردن پوست و ایجاد ظاهری جوان‌تر است. نتیجه یک درمان را می‌توان فوراً مشاهده کرد و می‌تواند حدود ۶ تا ۹ ماه باقی بماند. تزریق فیلر پوستی می‌تواند نتیجه‌ای طبیعی به همراه داشته باشد که بر حالت چهره تأثیری ندارد. همان‌طور که صورت شما در طول زمان تغییر می‌کند، پرکننده‌های پوستی به شما این امکان را می‌دهند که با افزایش سن، ظاهر خود را به‌ طور ظریف کنترل کنید.

تزریق چربی به صورت

تزریق ژل صورت برای کدام نواحی مورد استفاده قرار می‌ گیرد؟

تزریق ژل صورت برای صاف کردن خطوط و چین‌وچروک‌های صورت، ایجاد لب‌های پرتر و شکل دادن به خطوط صورت مانند گونه‌ها و چانه و احیای پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شایع‌ترین مناطق تحت درمان عبارت‌اند از:

  • خطوط بینی به دهان (چین های بینی)
  • بین ابروها
  • لب ها (افزایش حجم و شکل)

مطالعه بیشتر: بهترین دکتر تزریق ژل

مزایای تزریق ژل صورت چیست؟

تزریق فیلر یا ژل پوستی گزینه‌ای غیر جراحی برای کاهش ظاهر چین‌وچروک، افزایش حجم در نواحی فرورفته، صاف کردن پوست و ایجاد ظاهری جوان‌تر است. نتیجه یک درمان را می‌توان فوراً مشاهده کرد و می‌تواند تا ۱۸ ماه ماندگاری خود را حفظ کند.

تزریق ژل صورت می‌تواند نتیجه‌ای طبیعی به همراه داشته باشد که بر حالت چهره تأثیری ندارد. همان‌طور که سن شما بالا می‌رود و صورت شما در طول زمان تغییر می‌کند، ژل و فیلر تزریقی پوستی به شما این امکان را می‌دهند که ظاهر خود را در گذر زمان شاداب و جوان نگه‌دارید.

فرایند تزریق ژل صورت

این فرایندها به سه بخش، قبل از درمان، در حین درمان و بعد از درمان تقسیم می‌شوند که به جزئیات آن‌ها در زیر اشاره‌ شده است:

قبل از درمان

در طول مشاوره اولیه با پزشک، او به انتظارات درمانی شما گوش می‌دهد و در مورد آنچه می‌خواهید از تزریق ژل صورت به دست آورید، صحبت می‌کند. پس از ارزیابی نیازهای درمانی شما، پزشک توصیه می‌کند که کدام درمان پرکننده پوستی برای شما مناسب است. هیچ دو موردی فرایند درمانی آن‌ها باهم یکسان نیست و پزشک یک فرایند منحصربه‌فرد برای تزریق ژل صورت برای شما در نظر می‌گیرد.

در طول درمان

فیلر پوستی در مقادیر کم با استفاده از یک سوزن یا کانول بسیار ظریف به پوست تزریق می‌شود. این ژل، حجم طبیعی را برای صاف کردن خطوط، چین‌وچروک‌ها و تقویت فرم صورت به روش استفاده از آن فراهم می‌کند.

مزایای تزریق ژل صورت

محصولات پرکننده پوستی، خاصیت ارتجاعی داشته و بافت پوست را بهبود می‌بخشد و نیز تعادل جوانی پوست را بازیابی و حفظ می‌کند. روش درمان سریع است و معمولاً حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. درمان با پرکننده‌های پوستی بر حالت چهره تأثیری نمی‌گذارد و فواید آن معمولاً قابل‌ مشاهده است.

بعد از درمان

پس از تزریق ژل صورت برخی از واکنش‌های پوستی نسبتاً رایج هستند، از جمله: قرمزی خفیف، تورم، خارش، کبودی و حساسیت. واکنش‌ها عموماً خفیف تا متوسط ​​هستند و معمولاً مدت کوتاهی پس از تزریق ناپدید می‌شوند. این واکنش‌ها معمولاً در عرض یک یا دو روز خود به‌ خود برطرف می‌شوند، اما برای برخی درمان‌ها ممکن است بیشتر طول بکشد. در اکثر موارد، بیماران می‌توانند بلافاصله به سر کار یا فعالیت‌های معمول روزانه خود بازگردند.

مطالعه بیشتر: تزریق ژل گونه

آیا پرکننده‌ های پوستی برای همه افراد مناسب هستند؟

اگر به دنبال اهداف زیر هستید، احتمالاً تزریق ژل صورت برای شما مناسب باشد:

  • کاهش خطوط و چین‌وچروک
  • ایجاد لب‌های برجسته‌تر یا پُرتر
  • حجم دادن به خطوط صورت چانه یا گونه‌ها
  • تقویت شادابی پوست

پرکننده‌های پوستی نباید در مناطقی که التهاب یا عفونت فعال پوستی وجود دارد یا نزدیک آن، استفاده شود. همچنین زنان باردار یا شیرده نباید از ژل و فیلر پوستی استفاده کنند. افرادی که دارای شرایط پزشکی هستند که تزریق ژل برای آن‌ها ایمنی بدن را کاهش می‌دهد یا افرادی که تحت درمان سیستم ایمنی هستند، ممکن است بیشتر در معرض عفونت با روش تزریق ژل صورت باشند.

در طول مشاوره قبل از درمان، باید سابقه پزشکی خود را به‌ طور کامل با پزشک خود در میان گذاشته تا مطمئن شوید که پرکننده‌های پوستی درمان مناسبی برای شما بوده و کاندیدهای مناسبی برای انجام این عمل هستید.

آیا تزریق ژل صورت و فیلر ایمن هستند؟

هیچ درمان تزریقی بدون خطر نیست. ما به شما توصیه می‌کنیم که، همیشه برای انجام هرگونه درمان تزریقی به دنبال یک پزشک حرفه‌ای آموزش‌دیده و بسیار ماهر باشید. همچنین درمانگاه یا کلینیکی که در آن این عمل انجام می‌شود نیز می‌تواند یک عامل مهم برای ایمنی این کار باشد.

سوالات متداول

ماندگاری تزریق ژل به صورت چقدر است؟

ژل ها ماندگاری متفاوتی دارند و با توجه به انواع آن ها بین شش ماه تا دو سال ماندگاری دارد.

ژل های استاندارد برای تزریق کدام هستند؟

ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا ژل Staylage ساخت کشور فرانسه ژل Teosyal ساخت کشور سوئیس

هزینه تزریق ژل صورت چقدر است؟

این هزینه با توجه به مواردی از جمله نوع ژل تزریقی، میزان ماندگاری، کلینیک انتخابی و دستمزد پزشک متغیر است.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.