خدمات زیبایی

تزریق بوتاکس خط خنده : رفع خطوط دور لب با بوتاکس

کلینیک زیبایی انیل

کلینیک زیبایی...

تزریق بوتاکس خط خنده، پیشانی، خط اخم، تزریق ژل و فیلر، پروفایلو و مزوژل

امتیاز
۵/۵

اطلاعات تماس با کلینیک زیبایی ...

تلفن :

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

شبکه‌های اجتماعی :

برای درج آگهی در لیست فوق با ما تماس بگیرید.

با گذشت زمان و افزایش سن، خطوطی روی صورت ایجاد می‌شود، صورت دچار چین و چروک می‌شود و مواجهه با نشانه‌های پیری اجتناب‌ناپذیر است. قطعا این موضوع به زیبایی و شادابی پوست آسیب می‌زند. ولی این مشکلی بدون راه حل نیست.

با تزریق بوتاکس خط خنده امکان از بین بردن خطوط موجود در اطراف لب وجود دارد. یکی از اولین خطوطی که روی پوست پدیدار می‌شود؛ خط لبخند است، که برای رفع آن می‌توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. نکته قابل توجه در ایجاد خط لبخند و به طور کلی ایجاد چروک‌های پوستی این است، که آنها لزوما به دلیل بالا رفتن سن حاصل می‌شوند.

علت و عواملی همچون ژنتیک، اشعه ماوراء بنفش خورشید و استعمال دخانیات نیز باعث به وجود آمدن این چین و چروک‌ها می‌شود و از آنجا که پیشگیری یکی از مهمترین اقداماتی است، که در این زمینه اهمیت دارد؛ بهتر است برای جلوگیری از به وجود آمدن خط لبخند به این موارد و داشتن سبک زندگی سالم نیز توجه کنید.

اما در شرایطی که این خطوط ایجاد شده است، راهی به جز استفاده از بهترین روش درمانی برای رفع و چین و چروک پوست وجود ندارد. یکی از بهترین روش‌های درمانی در این زمینه، تزریق بوتاکس خط خنده است؛ که در این مقاله قصد داریم همه موضوعات مربوطه، تاثیر آن بر از بین بردن خطوط، مزایا، معایب، عوارض آن و مراقبت‌هایی که باید قبل و بعد از آن صورت گیرد؛ توضیح دهیم.

عوارض تزریق بوتاکس خط خنده

آیا بوتاکس، خط خنده را از بین می‌برد؟

شاید این موضوع، رایج‌ترین سوالی باشد که در ذهن متقاضیان تزریق بوتاکس خط خنده است. این موضوع کاملا بستگی به مواد تزریقی و کلینیک یا پزشکی که این کار را به او می‌سپاریم دارد.  پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب یک کلینیک برای تزریق بوتاکس خط خنده؛ تحقیقات لازم را انجام دهید، تا اثر آن را به خوبی روی پوست خود مشاهده کنید. به علاوه با این کار شما می‌توانید، مطمئن شوید که عوارض تزریق بوتاکس خط خنده برای شما ایجاد نمی‌شود.

عوارض تزریق بوتاکس خط خنده

اگر بخواهیم عوارض ناشی از تزریق بوتاکس خط خنده را با هم بررسی کنیم، باید بگوییم عموما عوارض ناشی از آن جزئی و موقتی است و مواردی همچون قرمزی، تورم و کبودی را شامل می‌شود. یکی دیگر از عوارضی که ممکن است، با تزریق بوتاکس خط خنده ایجاد شود؛ این است که در افراد با سابقه تبخال در اطراف دهان، ممکن است تبخال روی پوست ایجاد شود. برای رفع این عوارض، پزشکان توصیه می‌کنند؛ داروهایی مانند قرص‌های والترکس، یا آسیکلوویر یا کرم‌های موضعی مانند پماد زوویراکس را در دسترس داشته باشید.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس خط خنده

به هر پزشک و متخصصی که مراجعه کنید، توصیه‌هایی می‌کند که باید قبل از تزریق بوتاکس خط خنده آنها را رعایت کنید. به طور کلی نکاتی که باید قبل از تزریق بوتاکس خط خنده توجه نمود، شامل موارد زیر است:

 1. عدم استفاده از نوشیدنی‌های کافئین‌دار از ۲۴ ساعت قبل از تزریق بوتاکس.
 2. عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین
 3. خودداری از مصرف الکل و داروهای رقیق کننده خون به مدت یک هفته قبل و بعد از اصلاح خط لبخند
 4. اطلاع به پزشک در صورت ابتلا به بیماری و مصرف دارو 

نکاتی که باید بعد از تزریق بوتاکس خط خنده رعایت کرد، شامل موارد زیر است:

 1. تا ۴ ساعت بعد از تزریق از لمس کردن و مالیدن یا آرایش محل تزریق خودداری کنید.
 2. تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از انجام ورزش شدید خودداری کنید.
 3. استفاده از داروها و رعایت دستورالعمل های پزشک
 4. استفاده از کمپرس یخ برای رفع کبودی و تورم بعد از تزریقمراقبت‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس خط خنده

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟

اینکه تزریق بوتاکس خط خنده درد داشته باشد یا نه بستگی به عوامل بسیاری دارد. به عنوان مثال اگر پوست شما در ناحیه تزریق، نازک‌تر باشد و یا صورت استخوانی داشته باشید، درد بیشتری تجربه می‌کنید. البته این میزان درد به موضوع دیگری هم بستگی دارد و آن میزان تاثیر بوتاکس بر عصب‌های انتقال دهنده پیام درد است؛ که در افراد مختلف یکسان نیست. طبعا افرادی که از بیماری پوستی رنج می‌برند و پوست نازک و حساسی دارند یا بانوان باردار و مادرانی که در دوران شیردهی قرار دارند، احتمالا درد بیشتری خواهند داشت.

به علاوه در صورتی که تعداد دفعاتی که پزشک سوزن را وارد پوست می‌کند، بیشتر باشد؛ مسلما درد بیشتری خواهد داشت. برای کاهش درد ناشی از تزریق بوتاکس خط خنده، راه‌های متفاوتی مانند تزریق داروی بی‌حسی در محل تزریق وجود دارد؛ ولی مهمترین بخش در کاهش این درد، مهارت و تخصص پزشک و اطلاع او از شرایط پوست شماست.

اگر پزشک مهارت کافی برای انجام این کار را نداشته باشد؛ ممکن است هنگام تزریق بوتاکس خط خنده به بافت‌های دیگر پوستتان آسیب برساند و عوارض بسیاری برایتان ایجاد کند. یک پزشک با مهارت بالا، مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس را به خوبی می‌شناسد و به این ترتیب، بهترین نتیجه را برای شما رقم می‌زند.

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟

قیمت تزریق بوتاکس خط خنده

قیمت تزریق بوتاکس خط خنده، می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد. این موضوع بسته به عمق خط خنده، قیمت مواد به کار رفته و پزشک معالج تعیین می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم، برای کسب نتیجه بهتر علاوه بر هزینه‌ای که باید پرداخت کنید؛ به پزشک معالج و نتیجه‌ای که می‌توانید با پرداخت این هزینه کسب کنید، دقت کنید.

سوالات متداول در خصوص بوتاکس خط خنده

آیا بوتاکس بهترین روش برای از بین بردن خط خنده است؟

قطعا بوتاکس یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن خط خنده است. این روش یکی از قطعی ترین روش های درمانی است، که اثربخشی آن به پزشک معالج و کیفیت مواد بوتاکس بستگی دارد.

تزریق بوتاکس خط خنده برای چه کسانی ممنوع است؟

در بیماران با سابقه حساسیت به بوتاکس یا سابقه بیماری‌های عصبی تزریق بوتاکس خط خنده ممنوع است. هم چنین برای خانم‌های باردار یا در حال شیردهی استفاده از این ماده تائید نشده است.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

خیر تزریق بوتاکس دردی را متوجه شما نمی‌کند. درد ناشی از تزریق بوتاکس گذرا و موقت است.

آیا تورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس خط خنده طبیعی است؟

کبودی و تورم در محل تزریق بوتاکس خط خنده شایع نیست و فقط در بعضی افراد رخ می‌دهد و طی دو یا سه روز برطرف خواهد شد.

آیا بوتاکس بعد از دفعات زیاد تزریق اثر خود را از دست خواهد داد؟

خیر اثر بوتاکس از بین نمی‌رود ولی سیستم ایمنی بعضی افراد در مقابل آن آنتی بادی تولید می‌کند، که سبب می‌شود بوتاکس تاثیر اولیه را نداشته باشد.

آیا بوتاکس، در رفع خط خنده و هر نوع چین و چروکی تاثیرگذار است؟

مسلما این طور نیست و تزریق بوتاکس به تمام نواحی صورت ممکن نیست، زیرا فرم غیرطبیعی حاصل می‌شود. برای بعضی از چروک‌های عمیق باید از فیلر و ژل‌های تزریقی هم برای بیمار استفاده شود تا تاثیر بهتری به دست آید.

۵/۵ - (۷ امتیاز)

۱۱ دیدگاه

  1. سلام و وقت بخیر
   به، بسته به اینکه از کدام برند ژل استفاده می‌کنید، زمان ماندگاری ژل متفاوت خواهد بود. بعضی از ویژگی‌های فردی نظیر سن و سال، جنس پوست، میزان آسیب‌دیدگی و سبک زندگی نیز می‌تواند بر مدت ماندگاری بوتاکس موثر باشد. اما به‌طورکلی زمان ماندگاری آن از ۶ ماه تا ۲ سال متغیر می باشد.

 1. به هیچ عنوان پیش غیر متخصص تزریق ژل و بوتاکس انجام ندید………….البته اگر ارزون تر بودن دلیل این کارتون هست می تونید از متخصص بخواهید از مارک های مجوز دار با قیمت مناسب تر براتون بزنه یا حداقل متخصص هایی که درجه کاریشون خاص هست و اصطلاحا کیفت شون خیلی بالاست و کلا چند نفر هم نیستند نرید و متخصص های پوست به جز چند نفر که خب تو اون حرفه برند هستند و تفاوت کار و شهرت و به قول معروف امضا دار هستند باقی تو یک حدود هست قیمتشون و فرقی هم با دکتر عمومی نداره…………..

  در مورد ژل کبود شدن بعد از انجام کار معمولا ۲ تا ۳ روز هست که مربوط به حساس بودن پوست یا تزریق سنگین و غیر حرفه ای است…………..دوم مراقبت های بعد از ژل و بوتاکس بسیار مهم هست و تا ۳ روز باید انجام بشه …….برای ژل ..فشار ندادن و دست نباید زد…..اب گرم و سونا و حرارت هر نوعش از بخار کتری و دوش گرم و در ژل لب چای و نسکافه باث اسیب میشه………و تا چند ساعت سر رو به پایین نباشه و روی صورت نخوابید…………..ژل تا ۳ روز زمان میبره کامل بشه …….البته نکته تلقینی و روانی در طیف زیادی از خانمها که اشنایی اولیه کلا با موارد زیبایی و پوست ندارند براشون مشکلاتی داره…….مثلا براشون وسواس زیادی ایجاد میکنه…عمق خطوط و برخی موارد ظریف چهره شون رو یادشون میره….یا انتظاراتی که تو ذهنشون چیزه دیگری است و کاری که انجام میشه چیز دیگری…….به ویژه در بوتاکس …برخی لیزر ها که بخاطر توضیحات اشتباه دوستان و افرادی است که بهشون دادن و از پزشک نپرسیدن که تاثیر اون درمان چی هست …..فیلر ها یا همون ژل یعنی پر کننده………..در برخی مناطق مثله خطوط کناری و خنده…لب…پایین فک …اطراف چشم وغیره قابل انجام هست……….تفاوت تزریق پزشک متخصص و جراح پلاستیک با بهترین پزشک عمومی مثه خوده من بسیار هست ….اگر یکبار با هرکدوم امتحان کنید از نحوه تزریق و همین طور مناطق بیشتری که متخصص میشناسه و میزنه و دکتر عمومی فقط چند نقطه رو میتونه بزنه یا ریسک کنه رو صورت مردم………در مورد مارک های موجود هم کلا ۴ برند هستند که fda واقعی دارند و اونها هم اکثر قلابی و چینی داره و مهمه انتخاب متخصص حاذق و مطمئن………..بهترین متخصص های تزریق ژل و بوتاکس هم دکتر گیتی خلیلی …پروانه ساکت…پروین ازقندی هستند که اولین متخصص هایی هستند که این تکنیک و کار رو تو ایران اوردند………جراح پلاستیک ها هم حقگذار و حافظی و اژدری که برند های این حرفه هستند و خب خیلی اختلاف قیمت دارن با دیگر پزشکان……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.