معرفی بهترین کلینیک

بهترین کلینیک کاشت مو

از آنجایی که مو یکی از مهمترین عوامل در زیبایی هر فرد به شمار می رود، لذا شناسایی بهترین کلینیک کاشت مو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با افزایش روش های نوین کاشت مو در کشور، اغلب افراد به دلیل نداشتن شناخت کافی از روش ها و پزشکان متخصص، نتیجه دلخواه را کسب نکرده اند. همچنین عده ای وجود دارند که بهترین کلینیک کاشت مو را تنها در ظاهر می بینند. باید به این نکته توجه شود که زیبایی دلیل مناسبی برای ارزیابی کیفیت نمی باشد.

ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو

از مهمترین مواردی که در شناسایی بهترین کلینیک کاشت مو باید به آن توجه شود، میزان کیفیت یک مرکز درمانی و زیبایی میباشد. این مقوله خود به بخش های کوچکتری نظیر تجهیزات، گواهینامه ها و مجوزات، تخصص و تنوع خدمات و موارد این چنینی تقسیم بندی می شود. از جمله ویژگی های بارز بهترین کلینیک کاشت مو، عبارت است از:

ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو

  • پزشکان متخصص و با تجربه

همانطور که مشخص است، پزشکان از ارکان اصلی در یک مرکز زیبایی و یا درمانی می باشند. آن ها می بایست از تجربه، مهارت، تجربه و تخصص حرفه ای برخوردار باشند. در این میان، موضوع با تجربگی کمی نسبت به بقیه موارد، اهمیت بیشتری دارد و فقدان آن، ممکن است پیامدهای بدی را به همراه داشته باشد. میزان تجربه یک پزشک را می توان بر اساس نمونه کارهای قبلی وی و یا پرس و جو از مراجعه کنندگان قبلی به دست آورد.

  • متنوع بودن خدمات قابل ارائه

از جمله ویژگی های دیگری که می توان با توجه به آن، بهترین کلینیک کاشت مو را شناسایی کرد، تنوع خدمات درمانی است. منظور از این موضوع این است که یک کلینیک قابلیت ارائه روش های مختلف کاشت مو رو داشته باشد. به عنوان نمونه، کاشت مو به روش bht از روش های جدیدی است که در پیوند مو استفاده می شود.

این روش با توجه به پیچیدگی که دارد، نیاز به یک پزشک متخصص دارد. علاوه بر آن، از دلایلی که باعث محبوبیت این روش در بین عموم شده است، نیاز نداشتن به پانسمان و یا بخیه است.

  • در اختیار داشتن مجوزات مربوطه از وزارت بهداشت

از ساده ترین ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو، داشتن مجوز رسمی است. همانطور که کسب و کارهای تجاری جواز و پروانه فعالیت خود را در دید قرار می دهند، برای افزایش اعتماد مراجعه کننده، اینگونه مراکز درمانی نیز باید این کار را انجام بدهند. البته ناگفته نماند که استانداردهایی از طرف وزارت بهداشت مشخص گردیده است که تمامی مراکز درمانی باید آن را رعایت کنند.

به عنوان نمونه، داشتن سیستم تهویه مناسب، لابی، مجهز بودن کلینیک از این موارد می باشد. همچنین تمامی کادر پزشکی می بایست مدرک و مجوز پوست و مو را داشته باشند.

نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو به چه صورتی است؟

  • مجهز بودن و در اختیار داشتن امکانات مورد نیاز

بدون در اختیار داشتن تجهیزات و وسایل مورد نیاز، هیچگاه یک مرکز درمانی نمی تواند در کسب و کارش پیشرفت کند. البته همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، منظور مجهز بودن، ظاهر دستگاه و موارد این چنینی نیست. اما برای مثال کاشت مو به روش fit نیازمند تجهیزات و وسایل جداگانه ای از کاشت مو به روش fue است که بدون آن‌ها نمیتوان به خوبی و به طور تخصصی همه این روش‌‎ها را به مشتریان ارائه داد.

مقاله پیشنهادی: بهترین دکتر کاشت مو در ایران کیست؟

 

نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو به چه صورتی است؟

پس از در نظر گرفتن ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو، نوبت به آن می رسد تا بررسی موارد گفته شده، به تحقیق درباره روش کاشت مو بپردازید و بهترین مرکز درمانی را انتخاب کنید. به منظور این کار، لازم تا موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • بررسی و تحلیل سابقه فعالیت.
  • پرس و جو نظرات مراجعه کنندگان قبلی.
  • مشاهده نمونه کارها.
سوالات متداول

چگونه بهترین کلینیک کاشت مو را پیدا کنم؟

یک مرکز درمانی باکیفیت باید تجهیزات مدرن و امکانات مناسب، مجوز رسمی از وزارت بهداشت، پزشکان و متخصصان زبردست، پیگیری بعد از جراحی کاشت مو و موارد این چنینی را به خوبی پوشش دهد.

اگر در شهر دیگری زندگی کنم، چگونه خدمات پشتیبانی را دریافت کنم ؟

خدمات مشاوره رایگان قبل و پس از انجام عمل جراحی کاشت مو برای کسانی که از شهر‌های دیگر مراجعه می‌کنند امری ضروریست. چرا که ممکن است سوالات زیادی در طی این مسیر برای شما به وجود بیاید. بنابراین لازم است کلینیکی را انتخاب کنید که این خدمات را به صورت آنلاین و تلفنی هم به شما بدهد تا لازم نباشد برای هر موضوع کوچکی مسافت زیادی را طی کنید.

آیا می توان بعد از کاشت مو به استخر رفت؟

علاوه بر کلر، وجود آلودگی های احتمالی مانند قارچ ها و … در محیط استخر و آب آن، احتمال آلودگی و بروز عفونت در محل پیوند مو را افزایش می دهد. علاوه بر آن شنای حرفه ای و انجام حرکات آن جزو فعالیت های سنگین محسوب شده و انرژی زیادی از شما می گیرد که بهتر است یک تا دو ماه از آن بپرهیزید.

یا امکان ریزش مجدد موهای کاشته شده وجود دارد؟

دغدغه‌ی خیلی از متقاضیان این است که آیا موهای پیوند شده برای همیشه ماندگار هستند یا خیر؟ بهتر است بدانید که این موها به صورت دائمی باقی می مانند، چون از قسمت بانک مو برداشته شده اند و مشکلات ریزش مو روی این قسمت تأثیری نمی گذارد.

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده در ارتباط با انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو، اطلاع کسب کردن از موارد ذکر شده در این مقاله، می تواند در حفظ سلامت افراد بسیار موثر باشد. به دلیل اینکه کاشت مو از حساس ترین عمل ها می باشد، لذا در صورتی که توسط افراد غیر حرفه ای انجام شود، باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری می شود.

به این مقاله امتیاز دهید

۶ دیدگاه

  1. خیلی ممنون از خدماتون. به جرات می‌تونم بگم بهترین کلینیک کاشت مو که از لحاظ داشتن پیشرفته ترین دستگاه ها و متدها برای کاشت مو است که دیده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.