بهترین کلینیک روانشناسی در تهران کجاست؟

لیست ۱۰ تایی بهترین کلینیک روانشناسی در تهران

sign

کلینیک روانشناسی ..

کلینیک تخصصی روانشناسی و روانپزشکی

امتیاز
۵/۵

اطلاعات تماس با کلینیک روانشناسی ...

تلفن :

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

شبکه‌های اجتماعی :

برای درج آگهی در لیست فوق با ما تماس بگیرید.

امروزه زندگی در این دوره‌ی زمانی، با سختی‌ها، استرس و فشار‌های عصبی متعددی روبرو است. از همین رو بسیاری از مردم در هنگام روبرو شدن با چنین فشارهایی، به هم صحبتی با یک روانشناس و مراجعه به بهترین کلینیک روانشناسی نیاز دارند و از همین رو به جستجوی بهترین کلینیک روانشناسی میپردازند.

تهران، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ایران به حساب می‌آید و افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند با معضلات دوچندانی نسبت به سایر شهرها دست و پنجه نرم می‌کنند. پس بهترین کلینیک روانشناسی، یکی از عبارات پر سرچ در میان مردم ساکن تهران به شمار می‌رود.

البته افرادی نیز وجود دارند که به دلیل بهبود عملکرد در ارتباط و همچنین روابط عاطفی و کاری خود، به مشاوره‌ی بالینی احتیاج داشته و بیش از پیش، این نیاز را در خود حس می‌کنند.

با رشد و پیشرفت علم در چند سال اخیر، برای بسیاری از مشکلات روحی و روانی، درمان‌های موثری کشف شده است که البته درمان به موقع نیز، نقش بسزایی در کم شدن بیماری‌های روحی و روانی دارد.

ما در این مقاله از ویکی درمان قصد داریم، پس از معرفی بهترین کلینیک روانشناسی، به ویژگی‌ها و خدمات بهترین کلینیک روانشناسی نیز میپردازیم.

بهترین کلینیک روانشناسی چیست؟

تامین شدن سلامت روح و روان افراد ساکن در یک جامعه، باعث ایجاد نشاط و انگیزه و همچنین حفظ پایداری و پویایی آن جامعه خواهد شد. همچنین جامعه ای که از انگیزه و سلامت روح و روان برخوردار باشد باعث پیشبرد اهداف جامعه نیز خواهد شد.

روانشناسی، ترکیب دانش و علمی است که موجب از بین رفتن اختلال روانشناسی در میان افراد شده و با رفع این اختلالات، عملکرد‌های ذهنی فرد را توسعه می‌دهد. هدف از احداث بهترین کلینیک روانشناسی، درمان روح و روان و همچنین اختلالات خلقی و رفتاری در افراد جامعه است.

اولین کلینیک روانشناسی، در سال ۱۸۹۶ و در دانشگاه پنسیلوانیا توسط شخصی به نام لایتنر ویتمر به وجود آمد. در اوایل قرن بیستم، روانشناسی بیشتر بر مسائل روانشناختی تمرکز کرده بود تا درمان. اما پس از جنگ جهانی دوم، با افزایش تعداد روانشناسان، عده‌ی بیشتری از آنان به فرآیند درمان پرداختند.

روانشناسان در حقیقت همان روان درمانگران هستند که با تکیه بر اصول روانشناسی، در زمینه‌های انسانی، نظری روانشناختی، درمان شناختی و خانواده، خدماتی را ارائه می‌دهند.

بهترین کلینیک روانشناسی در تهران

وظایف یک روانشناس در بهترین کلینیک روانشناسی چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زمانی را سردرگم و گیج، بدون هدف و یا افسرده هستید. این اتفاقات زمانی شایع هستند که شما شکست مالی یا عاطفی خورده‌اید و یا در ادامه جر و بحث‌ها و مشکلات خانوادگی، طلاق یا مرگ یکی از عزیزان خود به این حالات دچار شده‌اید.

در این حالت، بسیاری از ما نیاز داریم که از طرف شخص یا اشخاصی، حس امنیت و پشتیبانی دریافت کنیم تا این موانع را پشت سر گذاشته و به زندگی روزمره خود بازگردیم.

وظیفه بهترین روانشناس بزرگسالان و بهترین روانشناس کودک در این شرایط، پشتیبانی و هدایت شما در این راه است تا بتوانید به خوبی از پس مشکلات برآمده و نسبت به حل مسائل روانی خود برآیید.

چرا باید به کلینیک روانشناسی مراجعه کنیم؟

در چند سال اخیر، به دلیل مسائل اقتصادی و اجتماعی که از سر گذراندیم، بسیاری از افراد در طی این مسائل، به مشکلات جدی روانی برخوردند که این مسئله می‌تواند به آینده یک جامعه، لطمه‌ای جدی وارد کند.

همچنین سلامت روان و داشتن آرامش و دوری از زوال و افسردگی، یکی از نیاز‌های فطری انسان است که جزو دغدغه‌های اصلی افراد محسوب می‌شود. از طرفی دیگر، سلامت فکری جامعه، از از نیاز‌های اصلی اجتماع است چرا که اگر جامعه‌ای نیازمند عملکرد مناسب از طرف افراد خود است، مستلزم فراهم کردن شرایطی است که در آن بهداشت روانی برای تک تک افراد جامعه برقرار شود.

در کشور‌های جهان اول، تمامی افراد آن جامعه، پزشک، روانشناس و وکیل مختص به خود را دارند که این مورد بسیار در کشور ما با توجه به شرایط موجود نیاز است.

با مراجعه به بهترین کلینیک روانشناسی در واقع، سلامت فرد و خانواده و در نهایت سلامت روانی جامعه نیز تضمین می‌شود.

روند درمان در کلینیک روانشناسی

روند درمان در کلینیک روانشناسی چگونه است؟

عموما در بهترین کلینیک روانشناسی، فرد درمانگر، بیمار را به بیان افکار، عقاید و ناراحتی‌های خود ترغیب می‌کند. ممکن است در ابتدا، صحبت کردن با روانشناس کمی سخت به نظر برسد اما اصلا جای نگرانی نیست! چرا که یک روانشناس خبره می‌تواند به شما در افزایش اعتماد به نفس در باز کردن سر صحبت، کمک شایانی کند.

ممکن است در طی جلسه‌ی روان‌‌درمانی، به قدری با بحث‌های عمیق احساس مواجه شوید که گاهی غمگین شده و حتی گریه کنید، اما باید توجه داشته باشید که این حالات در طول جلسه‌ی روانشناسی، امری طبیعی و عادی است.

روانشناس در این مرحله، با حرف زدن در خصوص سختی‌ها و مشکلات و همچنین دغدغه‌ها و نگرانی‌های افراد، می‌تواند حالات منفی روحی شما بهبود بخشیده و در نتیجه، شما در رویارویی با مشکلات قوی‌تر ظاهر خواهید شد.

و در پایان

در یکی دیگر از مطالب ویکی درمان، پس از معرفی بهترین کلینیک روانشناسی، به نقد و بررسی کلینیک های روانشناسی و همچنین وظایف روان درمانگران نیز پرداختیم. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

هزینه هر جلسه مراجعه به کلینیک روانشناسی چقدر است؟

بسته به میزان دستمزد هر روانشناس متفاوت است اما عموما از جلسه ای ۲۰۰ هزارتومان شروع می شود.

آیا اطلاعات در دسترس روانشناس محرمانه است؟

بله، روانشناس نیز مانند پزشک، محرم بیماران است و تمامی اطلاعات شخصی شما نزد او محفوظ می ماند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.