banner
معرفی بهترین کلینیک

چک لیست انتخاب بهترین مراکز کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران یکی از عمل های زیبایی بسیار پرطرفدار است. از طرفی به دلیل مهارت و تجربه ای که پزشکان زیبایی در زمینه کاشت مو دارند، ایران به یکی از قطب های توریسم سلامت در خاورمیانه تبدیل شده است و افراد زیادی از کشورهای همسایه برای انجام عمل های زیبایی به خصوص کاشت مو به ایران می آیند. 

یکی از دغدغه های توریست ها یافتن بهترین مراکز کاشت مو در ایران است. از این رو ما برآن شدیم در این مقاله به نحوه انتخاب بهترین مراکز کاشت مو در ایران بپردازیم. اگر شما فردی هستید که در حوزه توریسم سلامت فعالیت می کنید و راه را برای ورود گردشگران خارجی برای انجام عمل های زیبایی به خصوص کاشت مو و کاشت ابرو هموار می کنید، این مقاله از ویکی درمان را به خوبی مطالعه کنید.

در انتخاب بهترین مراکز کاشت مو در ایران به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این بخش می خواهیم به طور کلی به نکاتی که باید در انتخاب بهترین مراکز کاشت مو در ایران به آن توجه کنید، نکاتی را خدمت شما ارائه دهیم. شما با در نظر گرفتن این نکات و مطابقت آن با کلینیک انتخابی خود می توانید فارغ از تبلیغات به این نتیجه رسید که یک مرکز کاشت مو ارزش مراجعه دارد یا نه؟

بهترین کلینیک کاشت مو در ایران

پروانه سلامت از وزارت بهداشت

بدیهی ترین موردی که باید به آن توجه کنید این است که مرکز کاشت مویی که به آن مراجعه می‌کنید باید دارای پروانه از وزارت بهداشت و درمان کشور داشته باشد. این اولین و مهمترین مسئله ای است که در انتخاب بهترین مراکز کاشت مو در ایران باید آن را در نظر بگیرید. 

کلینیک هایی که از وزارت بهداشت و درمان مجوز رسمی دارند باید تحت استانداردهایی فعالیت کنند تا بهترین خدمات زیبایی و درمانی را به مراجعین خود ارائه دهند. بر طبق استاندارد هایی که وزارت بهداشت برای کلینیک های زیبایی در نظر گرفته است، تمامی پرسنل پزشکی مشغول در مراکز زیبایی پوست و مو، باید مجوز رسمی از وزارت بهداشت و مدرک تخصصی پوست و مو را دارا باشند.

همچنین مرکزی که در آن خدمات درمانی ارائه می شود باید دارای استانداردهایی باشد. این استانداردها شامل سیستم ایمنی و تهویه مناسب، تجهیزات به روز در اتاق های عمل و اتاق معاینه، فراهم کردن مکان مناسب برای مراجعین در اتاق انتظار و سایر امکاناتی که برای ارائه خدمت هرچه بهتر به مراجعین باید در نظر گرفته شود. وزارت بهداشت به کلینیک هایی که این استانداردها را رعایت نکنند مجوز برای تاسیس کلینیک ارائه نمی دهند.

مقاله پیشنهادی: بهترین روش کاشت مو کدام است؟

استفاده از تجهیزات به روز و مدرن 

به طور کلی در ارائه خدمات درمانی یکی از مهمترین مواردی که در نتیجه درمان بسیار تاثیر دارد علاوه بر دانش و تجربه پزشک تجهیزات و تکنولوژی است که در ارائه خدمات درمانی پزشک در اختیار دارد. بنابراین در انتخاب بهترین مراکز کاشت مو در ایران، این نکته بسیار حائز اهمیت است که کلینیک مورد نظر بهترین و به روزترین تجهیزات را در اختیار داشته باشد. به خصوص اگر بهترین مراکز کاشت مو در ایران بخواهند به توریسم های درمانی خدماتی ارائه دهند باید بسیار مجهز باشند.

تبحر پزشکان و متخصصان

یکی از مهمترین مواردی که باید در انتخاب بهترین مراکز کاشت مو در ایران به آن توجه کنید، پزشکانی است که در این مرکز فعالیت می کنند. پس در انتخاب یک کلینیک زیبایی به پزشکانی که در این مرکز فعالیت می کنند بسیار توجه کنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین دکتر کاشت مو در ایران کیست؟

ارائه انواع روش های کاشت مو 

یکی از موارد مهمی که در انتخاب بهترین مرکز کاشت مو در ایران  باید آن را در نظر بگیرید این است که در آن مرکز کاشت مو به همه روش ها انجام شود. در این بخش معرفی مختصری از انواع متدهای کاشت مو برای شما ارائه می دهیم.

  • کاشت مو با متد FUT : این روش که یکی از روش های قدیمی کاشت مو است. در این روش یک نوار از پشت سر بر می دارند و پزشک فولیکول های آن را بر می دارد و به محل های مورد نظر منتقل می کند.
  • کاشت مو با روش FIT: این روش کاشت مو که بعد از روش FUT  ابداع شد یکی از روشهای خیلی خوبی است که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش دیگر به شکل نواری فولیکول ها از سر برداشته نمی شود و فولیکول ها را به صورت پراکنده از سر استخراج می کنند. بنابراین از زخمی که به شکل نواری در پشت سر ایجاد می شد دیگر خبری نیست.

بهترین مرکز پیوند مو در ایران

بررس سوابق بهترین مرکز کاشت مو در ایران 

یکی از موارد مهمی که افراد برای انتخاب بهترین مرکز کاشت مو در نظر میگیرند، توجه به سوابق کاری آن مرکز است. پس مراکزی که خدمات زیبایی و درمانی ارائه می دهند باید به جلب رضایت مراجعین خود بسیار توجه کنند. زیرا افرادی که به عنوان توریسم سلامت وارد کشور میشوند به خوبی در مورد مراکزی که می خواهند خدمات درمانی از آن دریافت کنند تحقیق می کنند.

کلام پایانی

ما در این مقاله نکاتی که در انتخاب بهترین مرکز کاشت مو باید در نظر بگیرید را بیان کردیم. با در نظر گرفتن این موارد می توانید بهترین کلینیک کاشت مو را برای دریافت خدمات انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا