معرفی بهترین پزشک ها

معرفی ۱۰تا از بهترین متخصص مامایی و زنان

کلینیک زیبایی اکسیر

لیزر مو زائد

یوسف آباد، …

۰۲۱… |  ..۰۹۱۲

کلینیک زیبایی اکسیر

لیزر مو زائد

سعادت آباد،…

…۰۲۱ |  ..۰۹۱۲

برای درج آگهی در لیست فوق با ما تماس بگیرید.

نام ماما از قدیم الایام بر سر زبانها بوده و وظیفه آنها کمک به زنان باردار بود تا بتوانند زایمان راحتی داشته باشند. اما امروزه رشته مامایی بسیار متفاوت از تعریف گذشته است. متخصص ماما دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد است که عموما این رشته با رشته متخصص زنان و زایمان اشتباه گرفته می شود. اما ویژگی های بهترین متخصص ماما چیست و چه تفاوتی با متخصص زنان دارد؟ در این نوشتار سعی داریم شما را به پاسخ سوالاتتان برسانیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله از سایت ویکی درمان همراه ما باشید.

وظایف متخصص ماما

بهترین متخصص ماما

رشته مامایی یکی از زیر مجموعه های رشته پزشکی و ماما در واقع متخصص بهداشت و درمان است. وظیفه بهترین متخصص ماما در مورد مراقبت های لازمه پیش از بارداری، در تمام طول مدت بارداری و همینطور در حین و پس از زایمان مادر است. در واقع اصلی ترین وظیفه او توجه به سلامت مادر و نوزاد است. متخصص ماما به زنانی که قصد زایمان طبیعی را دارند، می تواند به کنترل و کم کردن درد زایمان به آنها کمک کند.

اما وظایف بهترین متخصص ماما تنها به بارداری و مراقبت قبل و بعد از زایمان خلاصه نمی شود. از دیگر وظایف ماما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشاوره های لازم در مورد سلامت جنسی و روانی پیش از ازدواج 
  • راهنمایی در مورد تنظیم خانواده
  • بهداشت زنان و تشخیص بیماری های زنان
  • ارائه مشاوره در زمینه رژیم غذایی، سلامتی، ورزش و دارو
  • انجام پروسه پذیرش و ترخیص بیمار در بیمارستان 
  • ارجاع بیمار به پزشک متخصص زنان در صورت نیاز

خواندن این مقاله را از دست ندهید: از آندومتریوز زنان چه می دانید؟

تفاوت ماما و متخصص زنان

تفاوت متخصص ماما و متخصص زنان

احتمالا این سوالات برای شما هم پیش آمده که تفاوت بهترین متخصص ماما و متخصص زنان چیست؟ متخصص ماما چه کارهایی را نمی تواند انجام دهد؟ آیا بهترین متخصص ماما قادر به انجام عمل جراحی است یا خیر؟ متخصص ماما بهتر است یا متخصص زنان؟ آیا ماما دکتر است؟

بهترین دکتر زنان در تهران و زایمان پزشکی است که می تواند انواع زایمان که شامل زایمان طبیعی و سزارین است را انجام دهد. علاوه بر این موارد، قادر به تشخیص بیماری های دستگاه تناسلی زنان و مشکلات زایمان است و می تواند این بیماری ها را درمان کند. همینطور متخصص زنان یا جراح زنان این توانایی را دارد که با هدف سلامت زنان تست هایی مانند آزمایش مربوط به عفونت های آمیزشی(STD)، تست پاپ اسمیر و آزمایش مربوط به سرطان سینه را بر روی زنان انجام دهد. 

تمامی وظایفی که در مورد متخصص زنان و زایمان گفته شد، تنها مختص به این زیر مجموعه از رشته پزشکی است و بهترین متخصص ماما دانش و مهارتهای لازم برای انجام هیچ یک از این امور را ندارد. به همین دلیل چنانجه زنان نشانه هایی از بیماری های مربوط به زنان را در خود ببینند، می بایست به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود: ویروس اچ پی وی در زنان و مردان

نکات طلایی برای انتخاب بهترین متخصص ماما

حال که با ویژگی های بهترین متخصص ماما و همچنین تفاوت ماما و متخصص زنان و زایمان آشنا شدید، بهتر است بدانید که در هنگام انتخاب متخصص ماما باید چه نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید از میان تعداد زیادی ماما، بهترین متخصص ماما را انتخاب کنید.

قبل از اینکه دست به انتخاب متخصص ماما بزنید، نیاز است که لیستی از سوالات خود را در مورد متخصص ماما تهیه کنید:

  • متخصص ماما مدرک دارد یا خیر؟
  • متخصص ماما در کارش شهرت خوبی دارد؟
  • آیا ماما تمامی مسائل را برای من به طور کامل توضیح می دهد؟
  • آیا ماما در زمان زایمان حضور دارد؟

دلایل انتخاب متخصص ماما

در برخی مواقع ممکن است شرایطی برای شما به وجود بیاید که حضور بهترین متخصص ماما می تواند به شما کمک کننده باشد. برای مثال ممکن است که شما بخواهید زایمان خود را به صورت طبیعی انجام داده و از مداخلات پزشکی تا حد امکان خودداری کنید. همینطور در شرایطی هستید که به دریافت حمایت های اجتماعی و عاطفی نیاز دارید که حضور بهترین متخصص ماما می تواند در حد زیادی به شما کمک کند.

سخن پایانی

در بسیاری از مواقع زنان دقیقا نمی دانند که در برخی شرایط برای دریافت مشاوره و یا تشخیص بیماری های مربوط به زنان باید به دکتر مامایی مراجعه کنند و یا به سراغ پزشک زنان و زایمان بروند. در این مقاله سعی کردیم که شما را با تمامی ویژگی های بهترین متخصص ماما آشنا کرده و تمامی تفاوتهای متخصص مامایی و متخصص زنان و زایمان برای شما ذکر کنیم. به این امید که با تشخیص تفاوت ها و دانستن ویژگی های هر کدام از متخصصین بتوانید راهنمایی ها و مشاوره های لازم در هر دوره از زندگیتان را به دست آورید.

سوالات متداول

وظایف متخصص ماما چیست؟

۱-مشاوره در زمینه سلامت جنسی و روانی پیش از ازدواج ۲-بهداشت زنان و تشخیص بیماری های زنان ۳-راهنمایی در مورد تنظیم خانواده

آیا متخصص ماما قادر به جراحی است؟

متخصص ماما توانایی و دانش انجام جراحی را نداشته و فقط متخصص زنان و زایمان است که می تواند جراحی انجام دهد.

 

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.