بهترین دکتر عمل چشم و متخصص چشم پزشکی

چشمان ما به همان اندازه که زیبا هستند و جلوه زیبایی به صورت می دهند، بسیار عضو مهمی هستند. به خاطر ظرافت و پیچیدگی هایی که چشم ها دارند ممکن است دچار اختلالات و بیماری های فراوانی شوند. به همین خاطر مراقبت از آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. افراد گاهی به دلیل بیماری های چشمی و گاهی به علت زیباتر شدن نیاز به بهترین دکتر عمل چشم دارند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های نوین و جدیدی برای رفع مشکلات چشم وجود دارد.

عمل هایی که برطرف کننده عیوب انکساری چشم هستند

وقتی که می خواهیم به اجسام نگاه کنیم، نور از آن اجسام به چشمان ما بازتاب می شود و نور باید قبل از رسیدن به شبکیه در چند نقطه بشکند، اگر این شکستن رخ ندهد یا به درستی انجام نشود، تصویر جسم  بر روی شبکیه چشم ایجاد نمی شود و باعث تار دیده شدن آن می شود. مشکلاتی که سبب تاری دید می شوند، عیوب انکساری چشم نامیده می شوند.

معمولا برای برطرف کردن این عیوب از عینک استفاده می شود.عدسی عینک با شکستن نور در نقطه ای که چشم ها در شکستن آن ناتوان هستند به دید بهتر ما کمک می کنند. اما معمولا افراد چهره ی بدون عینک خود را بیشتر دوست دارند و از زدن عینک سرباز می زنند، اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید به بهترین دکتر عمل چشم مراجعه کنید تا با انواع عمل های چشم مثل عمل لیزیک، لازک، اپی لازک، PRK و … از زدن عینک خلاص شده و چشمان بی عیب و نقصی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: مراقبت ها و مزایا عمل لازک چشم

بهترین دکتر عمل چشم

بهترین دکتر عمل چشم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بسیاری از مردم هنگامی که به پزشکی مراجعه می‌کنند، فرقی هم ندارد چشم پزشک باشد یا هر پزشک دیگری توقع دارند که ویژگی هایی را داشته باشد. این ویژگی ها از نظر بیمار یا مراجعه کننده می تواند متفاوت باشد ولی در مواردی مشترک است و شاید سلیقه ای برای انتخاب یک چشم پزشک نباشد.

بهترین دکتر عمل چشم باید تجربه علمی و عملی کافی داشته باشد. علاوه بر سابقه علمی و مهارت بالا گذاشتن وقت برای بیمار، نظم پزشک و همینطور پیگیری از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا در کنار داشتن موارد گفته شده باید در نظر گرفته شود. از ویژگی هایی که بهترین دکتر عمل چشم باید داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آگاهی علمی بالا و کارآمدی تخصصی:

میزان آگاهی علمی ، کارآمدی تخصصی ، استفاده از متد ها و فناوری های نوین در عرصه چشم پزشکی، انجام جراحی ها از طریق بهترین دستگاه ها نیز یکی دیگر از مشخصه های انتخاب بهترین دکتر عمل چشم است.

داشتن دقت بالا در تشخیص بیماری:

بیمار یک وسیله یا ابزار برای امتحان اثرات داروها نیست و یک پزشک خوب لازم است نهایت دقت را در تشخیص به موقع و صحیح بیماری داشته باشد.

اخلاق خوش و احترام به بیماران:

بد اخلاقی برای هیچ دکتر و یا چشم پزشک خوبی شایسته نیست، طبیعی است هیچ بیماری دوست ندارد هنگام سخن گفتن از بیماری اش با بد اخلاقی پزشک مواجه شود.

پاسخ کامل دادن به سوالات بیماران و دادن اطلاعات به آنان:

پاسخ دادن به سوالات و نیازهای اطلاعاتی شما یکی از مشخصات بهترین دکتر عمل چشم است، زیرا که هر بیماری حق دارد از منبعی برای رفع ابهامات مرتبط با بیماری خود بهره مند باشد. همین دلیل یک چشم پزشک خوب باید بتواند چه به صورت آنلاین ،تلفنی و یا حضوری به سوالات بیمار پاسخ دهد.

وقت کافی برای بیمار گذاشتن:

بهترین دکتر عمل چشم باید صبور باشد و تلاش کند صحبت های بیمار را گوش دهد تا بتواند از طریق اطلاعاتی که از سوی بیمار بدست می آورد مشکل را تحلیل و علایم و نشانه های بیماری را به نحو صحیح تشخیص دهد .اگر به پزشکی مراجعه کردید که تحمل شنیدن صحبت های شما در خصوص بیماریتان را نداشت و به سرعت نسخه نوشت، بهتر است دکتر خود را عوض کنید. ممکن است سر پزشک شلوغ باشد، اما وظیفه یک چشم پزشک خوب این است که برای بیمار ارزش قائل شود و وقت بگذارد تا بیمار با خیال راحت مشکلات خود را بازگو کند.

نظم و وقت شناسی:

یک چشم پزشک خوب حقوق بیماران خود را با اتلاف وقت آن ها ضایع نمی کند.

معیارهای انتخاب بهترین دکتر عمل چشم

شنیدن نظرات افرادی که توسط پزشک جراحی شدند: احساس رضایتمندی بیماران از نحوه کار، تشخیص و مراحل درمان بزرگترین افتخار و مهم ترین عامل برای اعتبار یک چشم پزشک خوب می باشد.

 تخصص و مهارت پزشک معالج و میزان موفقیت های عمل های انجام شده، تجهیزاتی که پزشک استفاده می کند از دیگر عوامل مهم برای انتخاب پزشک است.

 هزینه انجام جراحی: یکی از عواملی که در انتخاب بهترین دکتر عمل چشم تاثیر گذار است، طرف قرارداد بودن آن با بیمه درمانی است. چنانچه بیمه درمانی دارید که مراقبت از چشم را در بر نمی گیرد، باید هزینه های جراحی توجه داشته باشید. برای این منظور می توانید با مراجعه به مطب پزشک و دادن اطلاعات بیمه خود این اطلاعات را بدست آورید معمولا در مواردی که عمل چشم جنبه زیبایی داشته باشد و نمره چشم به حد معمول برای عمل نرسیده باشد بیمه هزینه های آن را نمی پردازد. همچنین، هنگام تماس با مطب چشم پزشک، از نحوه رسیدگی به مطالبات بیمه ای بپرسید.

بهترین دکتر عمل چشم

سوالات متداول

بازه سنی عمل لیزیک چشم چیست؟

سن مناسب برای انجام عمل لیزیک ۱۸ تا ۵۰ سال می باشد.

چه زمانی برای جراحی جشم مناسب است؟

بهترین زمان جراحی چشم پس از ثابت شدن نمره چشم و قبل از ۴۰ سال است بعد از آن قدرت و توانایی .ترمیم در انسان کاهش می‌یابد

آیا این مقاله برای شما مفید بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *