۱۰تا از بهترین دکتر زخم معده (آپدیت ۱۴۰۱) ❤️

بهترین دکتر زخم معده در تهران کیست؟

در این مقاله قصد داریم پس از ارائه اطلاعاتی در خصوص بیماری زخم معده، به معرفی چند تن از بهترین دکتر زخم معده در شهر تهران نیز بپردازیم. زخم های گوارشی، زخم هایی باز هستند که در لایه داخلی معده و قسمت بالایی روده کوچک ایجاد می شوند. شایع ترین علامت زخم معده درد معده است. زخم های گوارشی عبارتند از:
  • زخم معده که در داخل معده ایجاد می شود
  • زخم اثنی عشر که در قسمت داخلی قسمت بالایی روده کوچک شما (اثنی عشر) رخ می دهد.
شایع ترین علل زخم گوارشی عفونت با باکتری هلیکوباکتر پیلوری و استفاده طولانی مدت از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن  و ناپروکسن سدیم است. استرس و غذاهای تند  باعث ایجاد زخم معده نمی شوند اما با این حال، آنها می توانند علائم شما را بدتر کنند. عمل بای پس معده نیز گاهی میتواند منجر به زخم معده شود. برای درمان زخم اثنی عشر پیشنهاد میکنیم در اسرع وقت به بهترین دکتر زخم معده برای درمان خود مراجعه کنید؛ چرا که با پیشرفت بیماری ممکن است زخم معده نسبت به درمان مقاوم شود. زخم معده و زخم اثنی عشر، علائم یکسانی داشته و درمان هر دو نیز یکسان است. شایع ترین علامت زخم معده درد سوزش یا گاز گرفتن در مرکز شکم (شکم) است. اما زخم معده همیشه دردناک نیست و برخی افراد ممکن است علائم دیگری مانند سوء هاضمه، سوزش سر دل و رفلکس اسید و احساس بیماری را تجربه کنند.  

زخم معده چیست؟

زخم معده، یک سوراخ یا شکستگی در پوشش محافظ اثنی عشر (قسمت فوقانی روده کوچک) یا معده است که معمولا در مناطقی که با اسیدها و آنزیم های معده در تماس هستند رخ می‌دهد. زخم اثنی عشر شایع تر از زخم معده است بوده اما  زخم‌های مری نسبتاً نادر هستند که در مری یا لوله بلع  ایجاد می‌شوند و اغلب نتیجه قرار گرفتن در معرض داروها مانند برخی آنتی‌بیوتیک‌ها یا ضدالتهاب‌ها یا سوء مصرف الکل ایجاد می‌شوند. تا اواسط دهه ۱۹۸۰، عقیده بر این بود که زخم معده در نتیجه استرس، استعداد ژنتیکی برای ترشح بیش از حد اسید معده و یا عادات سبک زندگی (از جمله زیاده روی در مصرف غذاهای غنی و چرب، الکل، کافئین و تنباکو) ایجاد می شوند. اعتقاد بر این بود که چنین تأثیراتی به تجمع اسیدهای معده کمک می کند که پوشش محافظ معده، دوازدهه یا مری را فرسایش می دهد. در حالی که ترشح بیش از حد اسید معده مطمئناً در ایجاد زخم نقش دارد، یک نظریه نسبتاً جدید معتقد است که عفونت باکتریایی علت اصلی زخم معده است. در واقع، تحقیقات انجام شده از اواسط دهه ۱۹۸۰ نشان داده است که باکتری هلیکوباکتر پیلوری در بیش از ۹۰ درصد از زخم های اثنی عشر و حدود ۸۰ درصد از زخم های معده وجود دارد. با این حال، ارقام اخیر نشان می دهد که این درصدها در حال کاهش است. بهترین دکتر زخم معده می‌تواند شما را در درمان هرچه سریعتر این بیماری کمک کند.

علائم زخم معده چیست؟

به احتمال زیاد در صورت بروز زخم معده، درد سوزشی یا ناراحتی بین ناف و استخوان سینه خود احساس خواهید کرد. شما ممکن است به خصوص آن را در معده خالی (مانند بین وعده های غذایی یا در شب) متوجه شوید. در صورت خوردن یا مصرف یک آنتی اسید، ممکن است درد برای مدتی متوقف شود، اما پس از آن عود می کند. درد می تواند چند دقیقه یا چند ساعت طول بکشد و ممکن است روزها یا هفته ها بیاید و از بین برود.

بهترین دکتر زخم معده کیست

علائم دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:
  • احساس نفخ
  • آروغ زدن
  • عدم اشتها یا کاهش وزن
  • حالت تهوع
  • مدفوع خونی یا تیره
  • استفراغ
زخم های کوچک ممکن است هیچ علامتی ایجاد نکنند. اما اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، با بهترین دکتر زخم معده صحبت کنید.  

درمان زخم معده

برخی از زخم های گوارشی خود به خود بهبود می یابند. اما اگر آنها را درمان نکنید، زخم‌ها مجدد باز می‌گردند. آنها می توانند دیواره رگ خونی در معده یا روده کوچک شما را فرسایش دهند و همچنین می‌توانند سوراخی را از لایه داخلی جدا کرده و عفونی شوند. یا می توانند باعث تورم شوند، که ممکن است مانع از حرکت غذا از معده به روده کوچک شود. اگر هلیکوباکتر پیلوری مقصر باشد، ممکن است بهترین دکتر زخم معده ترکیبی از آنتی بیوتیک ها را برای از بین بردن آن تجویز کند. اگر آسپرین و سایر NSAID ها پشت زخم هستند، ممکن است لازم باشد آنها را کاهش دهید، مصرف آنها را به طور کامل متوقف کنید یا به مسکن دیگری تغییر دهید.   همچنین ممکن است بهترین دکتر زخم معده برای مبارزه با اسید معده به شما آنتی اسیدها بدهد یا دارویی برای کاهش اسیدی که بدن شما تولید می کند تجویز کند. داروهای تجویزی به نام عوامل سیتوپروتکتیو می توانند به محافظت از پوشش معده یا روده کوچک کمک کنند تا زخم بهبود یابد.

معرفی بهترین دکتر زخم معده

معرفی بهترین دکتر زخم معده 

دکتر ...

متخصص گوارش و داخلی

تهران، ..

…۰۲۱  |  ..۰۹۱۲

دکتر ...

متخصص گوارش و داخلی

تهران، …

…۰۲۱  |  ..۰۹۱۲

کلام پایانی

در این مطلب از ویکی درمان با بررسی بیماری شایع زخم معده سعی بر افزودن به اطلاعات شما عزیزان داشتیم. اگر در طول زندگی خود به بیماری زخم معده دچار شدید میتوانید با مراجعه به بهترین دکتر زخم معده، بیماری خود را بهبود بخشیده و به طور کامل درمان شوید.

آیا زخم معده پس از درمان برگشت‌پذیر است؟

در صورتی که رژیم غذایی مناسب را رعایت کنید، امکان بازگشت بیماری بسیار پایین است.

آیا علائم زخم معده در همه افراد یکسان است؟

خیر، ممکن است علائم زخم معده با توجه به شرایط فیزیکی فرد متغیر باشد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.