جدیدترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در سال ۲۰۲۲

امروزه استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این دستگاه‌ها از فناوری‌های و امکانات متفاوتی برای رفع موهای زائد استفاده می‌کند. این امر باعث شده دستگاه‌های لیزر تنوع زیادی داشته باشند. به همین خاطر برای خیلی از متخصصان یا مراجعین، سؤال پیش می‌آید که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است. 

مقاله پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در تهران کجاست؟

در این مقاله قصد داریم فناوری‌های مختلفی که در دستگاه لیزر موهای زائد استفاده می‌شود را بررسی کنیم. پس اگر انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد شما را نیز سردرگم کرده است با ما همراه باشید.

فناوری لیزر و دستگاه لیزر چه تفاوتی باهم دارند؟

در کل از سه فناوری متفاوت در دستگاه‌های لیزر موهای زائد استفاده می‌کنند. این فناوری‌ها شامل الکساندریت، دیود (دایود) و ان دی یاگ می‌شود. تفاوت این فناوری‌ها در فرکانس پرتوهایی است که ساطع می‌کنند. به‌طور مثال لیزر الکساندریت به دستگاهی اشاره دارد که در آن از فناوری الکساندریت استفاده‌ شده و پرتویی با طول موج ۷۵۵ نانومتر تولید می‌کند.

فناوری لیزر و دستگاه لیزر چه تفاوتی باهم دارند؟

مطالب پیشنهادی: لیزر صورت | لیزر موهای زائد آقایان

اما فناوری لیزر یک دستگاه تنها عامل تعیین‌ کننده نمی‌باشد. دستگاه‌های مختلفی که از یک فناوری مشترک استفاده می‌کنند؛ می‌توانند امکانات و محدودیت‌های متفاوتی داشته باشند که در انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بسیار تاثیرگذار هستند. از جمله محدودیت‌های این دستگاه‌ها می‌توان به قطر پرتو خروجی، تعداد شات لیزر و وقفه بین آن اشاره کرد. همچنین برخی دستگاه‌ها امکانات خنک‌کننده دارند.

این امکانات و محدودیت‌ها تأثیر بسزایی بر نتیجه‌ی کار با دستگاه دارند. به‌طور مثال دستگاهی که وقفه بین هر شات آن کم است خطر بروز سوختگی را بیشتر می‌کند، اما دستگاهی که مجهز به سیستم خنک‌کننده است از گرم شدن پوست هنگام کار با لیزر جلوگیری کرده و باعث می‌شوند پوست هنگام کار با لیزر آسیب نبیند، پس بهترین دستگاه لیزر موهای زائد دستگاهی است که بیشترین امکانات و کمترین محدودیت را دارد. در ادامه فناوری‌های مختلف که در دستگاه‌های لیزر استفاده می‌شوند را باهم بررسی می‌کنیم.

انواع دستگاه لیزر و معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

فناوری لیزر و دستگاه لیزر چه تفاوتی باهم دارند؟

لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت یکی از سریع‌ترین فناوری‌های لیزر است که با آن می‌توان موهای زائد  ناحیه وسیعی از بدن را رفع کرد. این نوع از لیزر طول موجی در حدود ۷۵۵ نانومتر دارد. از این فناوری برای افرادی که پوست تیره دارند نمی‌توان استفاده کرد. همچنین دستگاه جنتل پرو از برند کندلا بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از این نوع فناوری است که امکانات مختلفی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که از آن بین می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • قابلیت تغییر قطر پرتو لیزر
 • تجهیز با سیستم خنک‌کننده

لیزر دیود

فناوری لیزر دیود (دایود) پرتوهایی با طول موج ۸۰۰ الی ۸۱۰ نانومتر ایجاد می‌کند. بهترین دستگاه لیزر موهای زائدی که از این فناوری استفاده می‌کند دستگاه دیود وکتوز است. این دستگاه دوره‌های تابش سریع‌تری دارد که باعث می‌شود طول جلسات کوتاه‌تر شود اما عوارض جانبی و درد بیشتری را به مراجع تحمیل می‌کند.  لازم به ذکر است درد ناشی از این دستگاه برای بیشتر افراد قابل‌تحمل است. از دیگر امکانات این دستگاه می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • قطر بالای پرتو
 • تجهیز با سیستم خنک‌کننده
 • تجهیز با سامانه بازیافت فوتون

لیزر دیود

لیزر ان دی یاگ

فناوری ان دی یانگ پرتویی با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر تولید می‌کند. از این نوع فناوری می‌توان برای رنگ‌های پوست مختلفی استفاده کرد؛ اما بیشتر برای افرادی با پوست تیره کاربرد دارد. بهترین دستگاه لیزر موهای زائدی که از این فناوری استفاده می‌کند دستگاه دکا است. که امکانات زیر را برای کاربر فراهم می‌کند.

 •  برای تمامی رنگ پوست‌ها مناسب است.
 • برای افرادی که موهای نازکی دارند مناسب است.

در این دستگاه از یک فناوری استفاده شده است که انرژی پرتوها را کاهش داده و جذب آن را افزایش می‌دهد. این امر باعث می‌شود عوارض و خطرات ناشی از لیزر کاهش‌یافته و تأثیر لیزر بیشتر شود.

مقایسه فناوری‌های مختلف لیزر موهای زائد

برای انتخاب راحت‌تر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، فناوری‌های مختلف لیزر را در جدول زیر باهم مقایسه کرده‌ایم. معیار امتیازدهی در این جدول مقایسه تجربه افراد بین لیزر و روش اپیلاسیون می‌باشد. به‌نحوی‌که برای روش اپیلاسیون در هر معیار امتیاز ۱۰ در نظر گرفته شده است و امتیاز فناوری‌های مختلف در مقایسه با آن داده شده است.  

فناوریسرعتدردماندگاریامنیتمناسب برای رنگ پوست 

فرکانس پرتو

(نانومتر)

دیود (دایود)۱۰۰۷۵۱۷۰۸۵۱ و ۲ و ۳۸۰۰-۸۱۰
ان دی یانگ۹۵۱۰۷۵۹۰انواع رنگ پوست۱۰۶۴
الکساندرایت۱۰۸۵۱۷۰۸۵۱ و ۲ و ۳۷۵۵

سوالات شما

دستگاه مناسب برای پوست سبزه کدام است؟

بهترین گزینه، دستگاه با تکنولوژی دایود و وان دیاگ است. دستگاه‌های لیزر بر پایه تکنولوژی الکس مناسب این تیپ پوستی نیست.

آیا می توان بدون بی حسی لیزر را انجام داد؟

بله. بدون استفاده از کرم های بی حسی می‌توان لیزر را انجام داد. افرادی که حساس هستند، می توانند از پماد لیدوکایین استفاده کنند.

پماد بی حس کننده چه مدت ماندگاری دارد؟

معمولا ۳۰ دقیقه قبل از انجام لیزراستفاده می‌شود که حدود ۲ تا ۳ ساعت ماندگاری دارد. توصیه می‌شود برای پیشگیری از معطلی، در خانه پماد را بشویید.

۳.۴/۵ - (۸ امتیاز)

۵ دیدگاه

 1. سلام و وقت بخیر
  من پوست گندمی دارم و موهای زائد زیادی زیر چونه دارم که خیلی زخیمه اما فقط دستگاه الکساندرایت کوترا در دسترسم هست اگه با این دستگاه لیزر کنم جواب می گیرم؟

  1. اگر جلسات لیزر و تموم کنید بله نتیجه خواهید گرفت. بعد از یکسال هم دوره تمدید یادتون نره. هر شش ماه یکبار. سپس هر یکسال یکبار لیزر را تمدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.