بازگشت زیبایی و جوانی با اندولیفت

زیبا ماندن صورت خانم‌ها همیشه یکی از دغدغه‌های آن‌ها است. با ورود به سن میانسالی و پیدا شدن چین وچروک در صورت، افراد به فکر راهی برای رفع این مشکلات و جوانسازی پوست می‌گردند. یکی از راه‌های بازگشت زیبایی و جوانی به صورت خانم‌ها اندولیفت است.

این یک روش سریع و آسان برای رفع چین و چروک و افتادگی پوست صورت است. در این روش که درمان صورت با لیزر به روشی غیر تهاجمی انجام می‌شود باعث شده در زمان کم طرفداران زیادی پیدا کند. در این مقاله بیشتر با اندولیفت و رازهای آن برای بازگشت زیبایی به صورت آشنا می‌شویم.

با اندولیفت بیشتر آشنا شوید

اندولیفت راهکاری است که در آن پرتوی لیزر با مقدار ۲۰۰ تا ۳۰۰ میکرون از لایه‌های زیری پوست به آن تابانده می‌شود. با ایجاد سوراخ‌های نازک میکرونی در پوست با فاصله تقریبی بین درم پوست و بافت چربی فیبری بسیار نازک در پوست وارد می‌کنند. این روش باعث جوان شدن پوست، حذف چین و چروک و سفت شدن پوست می‌شود.

نتایج بعد از انجام اندولیفت

 • باعث زاویه سازی صورت، فک و سفت شدن ماهیچه گردن می‌شود.
 • باعث تحریک کلاژن سازی و افتادگی پوست شده و خط لبخند را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.
 • چربی‌های موضعی صورت مانند: غبغب را نیز از بین می‌برد.

مزایا انجام اندولیفت را بدانید

از مهمترین مزایای این روش که باعث جذابتر شدن صورت می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به سایر روش‌های زیبایی دارد.
 2. در طول مدت درمان هیچ زخم و اسکاری در صورت دیده نمی‌شود.
 3. به دلیل غیر تهاجمی بودن، این روش نیازی به بخیه زدن ندارد.
 4. برای انجام این عمل، هیچ نیازی به بیهوشی نیست و تنها با تزریق بی حسی انجام می‌شود.
 5. هزینه مناسب تری در مقایسه با سایر روش‌ها دارد.
 6. عوارض خیلی کمی دارد.
 7. درمان در یک جلسه صورت می‌گیرد.
 8. ضریب دقت و درستی در این روش بسیار بالا است.
 9. یکی از مهم ترین نتایج اندولیفت، حذف چربی‌های پوست به طور کامل است تا پوست بتواند دوباره سفت شود.

مزایا انجام اندولیفت

عوارض اندولیفت را در نظر داشته باشید

قبل از انجام این روش حتما باید با متخصص زیبایی جلسه مشاوره داشته باشید. پزشک معایب و عوارض این روش را می‌تواند بهتر به شما توضیح دهد. اندولیفت عوارض خطرناکی ندارد فقط بعد از عمل کبودی و ورم خواهید داشت. بعد از گذشت چند روز رفع خواهد شد.

البته باید در نظر داشته باشید که باید مراقبت‌های بعد از انجام این روش را به طور کامل انجام دهید. همچنین در نظر داشته باشید که انتخاب متخصص زیبایی خوب و کلینیک تا حدودی زیادی بر نتیجه نهایی تاثیر خواهد گذاشت.

اندولیفت برای کدام نقاط بدن بجز صورت کاربرد دارد؟

پرتوهای لیزر که ایجاد گرما می‌کنند و باعث ذوب شدن چربی موضعی نقطه اندولیفت شده در صورت می‌شوند، می‌توانند برای نقاط دیگر بدن مانند: ماهیچه سرین، زانوها، ناحیه داخلی ران نیز استفاده شوند.

مدت ماندگاری اندولیفت چقدر است؟

ماندگاری این روش در افراد مختلف است و به موارد زیر بستگی دارد:

 1. نوع پوست
 2. وضعیت بدن فرد
 3. میزان و نوع مشکلات صورت 

روند درمان با این روش چقدر طول میکشد؟

مدت زمان درمان به طور کلی ۵ دقیقه برای یک نقطه از صورت وقت می‌برد اما با تشخیص پزشک برای هر فرد با توجه به مشکلات و نوع پوستی که دارد متفاوت است. برای اندولیفت کل صورت نهایتا نیم ساعت طول می‌کشد.

مراقبت های بعد از اندولیفت 

مراقبت‌هایی که باید بعد از انجام این روش انجام داد شامل موارد زیر است:

 • برای جلوگیری از تورم و کوفتگی محل اندولیفت شده، باید از کمپرس یخ استفاده کرد.
 • به مدت ۷۲ ساعت نباید هیچگونه نوشیدنی الکلی، قرص‌های رقیق کننده خون مانند: آسپرین مصرف شود.
 • برای ۲۴ ساعت نباید هیچگونه مواد آرایشی بر صورت خود استفاده کنید.
 • اگر پزشک متخصص برای بعد از انجام اندولیفت دارویی تجویز کرد، باید سر ساعت مصرف کنید.

اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی؟

هر دوی این روش‌ها دارای نکات منفی و مثبت هستند. می‌توان گفت که در هر دو روش هدف اصلی حذف چربی‌های موضعی صورت و لاغری آن است. یکی از بارز ترین تفاو‌ های بین این دو روش، طول مدت ماندگاری آنها است که مدت ماندگاری اندولیفت بیشتر از هایفوتراپی می‌باشد.

یکی از مزیت‌های هایفوتراپی در مقایسه با اندولیفت رفع تیرگی زیر چشم‌ها و رفع منافذ باز پوست نیز است. به طور کلی نمی‌توان مشخص کرد که کدام روش بهتر از آن دیگری است تنها پزشک متخصص می‌تواند تشخیص دهد که کدام روش درمانی برای شما بهتر می‌باشد.

 

معایب اندولیفت

نتیجه نهایی

در این روش مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر جراحی‌های زیبایی برای جوانسازی پوست وجود دارد. تاثیر آن پس از انجام بیشتر بوده است و عوارض کمتری نیز دارد. دلایل بسیار زیادی به خانم‌ها می‌دهد تا بخواهند این روش را برای بازگشت زیبایی به صورت خود امتحان کنند. در این مقاله از تمام راز‌های روش اندولیفت پرده برداری شد.

اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی؟

هر دوی این روش‌ها دارای نکات منفی و مثبت هستند. می‌توان گفت که در هر دو روش هدف اصلی حذف چربی‌های موضعی صورت و لاغری آن است. یکی از بارزترین تفاوت‌های بین این دو روش طول مدت ماندگاری آن‌ها است که مدت ماندگاری اندولیفت بیشتر از هایفوتراپی می‌باشد. یکی از مزیت‌های هایفوتراپی در مقایسه با اندولیفت رفع تیرگی زیر چشم‌ها و رفع منافذ باز پوست نیز است. به طور کلی نمی‌توان مشخص کرد که کدام روش بهتر از آن دیگری است تنها پزشک متخصص می‌تواند تشخیص دهد که کدام روش درمانی برای شما بهتر می‌باشد.

تعداد جلسات درمانی اندولیفت چقدر باید باشد؟

اگر از نتیجه درمان جلسه اول این روش ناراضی بودید، می‌توانید بعد از گذشت ۱۲ ماه دوباره این روش درمانی را تکرار کنید. البته باید گفت که تمام بیماران پس از انجام یک جلسه از نتیجه حاصل شده راضی بودند. این روش درمان برای افراد متفاوت است و بستگی به تاریخچه سلامتی فرد دارد مانند: سن، جنسیت و وضعیت سلامتی.

هزینه درمان چقدر است؟

این روش یکی از کاربردی ترین روش‌های جوانسازی پوست است. قیمت این عمل بین ۴ تا ۵ میلیون است. البته به دستمزد پزشک متخصص و لیست هزینه‌های کلینیک نیز بستگی دارد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.